Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP
elektroniczna skrzynka podawcza e-Doręczeń:
AE:PL-69589-14466-DIDGS-28

Warsztaty i spotkania przygotują do napisania projektów

Za nami pierwsze z serii spotkań, zorganizowanych z inicjatywy Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, dotyczących współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi przy wypracowaniu koncepcji działań w projektach społecznych w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Uczestnicy spotkania w Centrum Dolna Brama
Uczestnicy spotkania w Centrum Dolna Brama
mat. WRS

Przed samorządami czas przygotowania koncepcji i składania kart projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027”. Partnerami mogą być organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, instytucje rynku pracy, uczelnie wyższe, podmioty działające w obszarze zdrowia, jednostki samorządu terytorialnego. By skutecznie zabiegać o unijne wsparcie, potrzebne jest dobre przygotowanie merytoryczne oraz współpraca między partnerami realizującymi konkretne zadania.

Tym właśnie zadaniom służyć ma cykl spotkań warsztatowych organizowanych przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Pierwsze z nich odbyło się 22 lutego w Centrum Dolna Brama 8. Omówiono fiszki projektowe „Rozwój i deinstytucjonalizacja usług społecznych – komponent usługi społeczne” oraz „Kompleksowe wsparcie integracji imigrantów”. Obie już złożono do Obszaru Metropolitarnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Uczestniczki oraz uczestnicy spotkania wzięli udział w dyskusji, w której wymienili się doświadczeniami z zakresu realizacji projektów unijnych. Dzielono się pomysłami, mówiono o szansach i trudnościach, o partnerstwie i komplementarności działań projektowych. Ważnym tematem był budżet projektu.

W spotkaniu wzięły udział 32 osoby: z 13 organizacji pozarządowych oraz wydziałów Urzędu Miejskiego (Wydział Rozwoju Społecznego i Wydział Edukacji).

Kolejne spotkanie – 14 marca 2024 r.