BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Zabawa z książkami

Zabawy z książkami

20 maja plac między budynkiem Nowego Ratusza, a Wozownią zamienił się w tętniące gwarem kolorowe gdańskie nabrzeża. Nawiedzili go bardzo niezwykli goście: postacie z bajek oraz znani z kart książek bohaterowie literaccy.

Jak się szybko okazało, wszystkie te osoby przyłączyły się do festynu i zabawy zorganizowanej - przez Radę Miasta Gdańska wraz z Pałacem Młodzieży - jako podsumowanie działań i konkursów z okazji Światowego Dnia Książki.
O godzinie 10.30 przewodniczący RMG Bogdan Oleszek oraz radni Żaneta Geryk, Piotr GierszewskiWojciech Błaszkowski oraz dyrektor Pałacu Młodzieży Maria Pawłowska powitali uczniów i nauczycieli oraz wręczyli nagrody w ogłoszonych wcześniej konkursach „NAJLEPSZY CZYTELNIK”,  „NAJLEPIEJ CZYTAJĄCA SZKOŁA”, FOTOGRAFICZNY „Moje ulubione miejsce w Gdańsku”, WOKALNY „Piosenki o Gdańsku lub tematyce Morskiej" oraz  POETYCKI „Gdańskie Impresje Poetyckie”.

Dla uczniów gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych był to sygnał do rozpoczęcia gier, zabaw, quizów, pokazów oraz występów na scenie i na dziedzińcu Nowego Ratusza.
Wątkiem przewodnim zabawy była tematyka morska, a dziedziniec Rady Miasta Gdańska szybko zamienił się w kolorowe gdańskie nabrzeża. Na miejscu zbudowane zostały też z kartonu i pomalowane farbami najbardziej znane gdańskie symbole. W trakcie zabawy rozstrzygnięty został także konkurs na „Najlepiej przebraną szkołę”. Zostały nimi szkoły nr 21 i 47.
W kilku „portach-namiotach” oraz specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych, malowaniu kredą, lepieniu z gliny i malowaniu twarzy. Na wszystkich czekały też konkursy z nagrodami, zabawy animacyjne oraz występy wokalne i taneczne na głównej scenie oraz popcorn i wata cukrowa.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 

metryczka publikacji