BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Wizyta studentów zza wschodniej granicy

6 listopada 2012 r. przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek spotkał się z delegacją studentów z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Mołdawii. Gości interesowała struktura i kompetencje gdańskiego samorządu oraz bieżąca praca radnego.

- Szczególnie zaś funkcjonowanie Rady Miasta, sposób stanowienia lokalnego prawa oraz kondycja  gospodarcza i społeczna miasta - opowiada przewodniczący Bogdan Oleszek.
- Studentów interesowały też współpraca z Gdańska z miastami partnerskimi i doświadczenia z zakresu współpracy społeczno-kulturalnej - dodaje Sofiia Useinov, koordynator DMK. 
Studenci zza naszej wschodniej granicy gościli w Polsce podczas dwunastodniowej wizyty studyjnej przygotowanej przez Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku od  4 do 15 listopada br. Goście mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu polskiej administracji samorządowej i rządowej. Odwiedzili m.in. Sejmik Województwa Pomorskiego oraz Urząd Wojewódzki. Zagraniczna wizyta była realizowana w ramach programu „Study Tours to Poland”.
Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 
 

metryczka publikacji