BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Wizyta studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji

9  kwietnia  2014 r. przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek spotkał się z delegacją studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Trzynastoosobowa grupa młodzieżowych liderów przyjechała do Gdańska  w ramach programu „Study Tours to Poland”. Wizyta miała na celu poznanie Polski i wymianę doświadczeń w zakresie demokratycznych i wolnorynkowych przemian, budowania państwa prawa, wzmacniania społeczności lokalnych i inicjatyw obywatelskich.

W Nowym Ratuszu gości interesowała struktura i kompetencje gdańskiego samorządu oraz praca miejskich radnych. - Szczególnie zaś funkcjonowanie Rady Miasta, sposób stanowienia lokalnego prawa oraz kondycja  gospodarcza i społeczna miasta - mówił przewodniczący Bogdan Oleszek.
Studenci zza naszej wschodniej granicy gościli w Polsce od  31 marca  do 11 kwietnia br.  Wizytę przygotował Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku.  - Studentów zainteresowała też współpraca Gdańska z miastami partnerskimi i jego doświadczenia z zakresu współpracy społeczno-kulturalnej - dodaje Nadim Useinov, koordynator DMK.  W trakcie pobytu goście mieli też okazję zwiedzić miasto oraz region i spotkać się z lokalnymi mediami, przedstawicielami środowiska akademickiego oraz organizacjami pożytku publicznego.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 

 
 
 
 

metryczka publikacji