BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Wizyta samorządowców ze Lwowa

19 lipca 2011 r. grupa samorządowców ze Lwowa oraz uczestnicy studiów podyplomowych Lwowskiego Regionalnego Instytutu Administracji Publicznej Państwowej Akademii Administracji Publicznej spotkała się z Bogdanem Oleszkiem, przewodniczącym Rady Miasta Gdańska oraz Maciejem Lisickim, zastępcą prezydenta ds. polityki komunalnej.

Lwowscy samorządowcy przebywali w grodzie nad Motławą od 17 do 23 lipca br. w ramach programu ?Study Tours to Poland dla profesjonalistów?.
- Choć z samorządnością mamy w Polsce na nowo do czynienia dopiero od roku 1990, to trzeba stwierdzić, że powstanie i rozwój władzy samorządowej było filarem zmiany ustrojowej w Polsce, jaka nastąpiła po 89 roku - mówił Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady  Miasta Gdańska. Podczas spotkania gości szczególnie zainteresowała praktyka działania Rady Miasta oraz refleksje na temat funkcjonowania struktur gdańskiego samorządu. Maciej Lisicki, zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej, poruszył kwestie perspektyw rozwoju gospodarczego Gdańska w kontekście EURO 2012, wymieniając się też spostrzeżeniami z ukraińskimi partnerami ze Lwowa, którzy są również współorganizatorami Mistrzostw Europy w piłce nożnej.


Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 
 

metryczka publikacji