BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Relacja z Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska z Telewizją Gdańsk

Blisko 3000 osób odwiedziło siedzibę Rady Miasta Gdańska w sobotę 8 września 2012 roku. Magnesem okazał się Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska z Telewizją Gdańsk.
Na zwiedzających czekali gdańscy radni, opowiadając o swojej pracy, aktualnych projektach uchwał, demonstrowali elektroniczny systemem do głosowania oraz rozmawiali o sprawach wymagających podjęcia indywidualnej interwencji. Jak mówił Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska - zawsze staramy się pokazać, że drzwi do Rady Miasta Gdańska nie mają wysokich progów, że można wejść do każdego pokoju, wszystkiego dotknąć, z każdym porozmawiać. Ciekawostki związane z budynkiem będącym niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów ujawniali zwiedzającym licencjonowani przewodnicy PTTK. Dodatkowo, na placu i parkingu przed siedzibą radnych swoje stoiska prezentowały służby mundurowe (wojsko, Policja, Morski Oddział Straży Granicznej, Straż Pożarna, Straż Miejska) oraz Zoo i Centrum Hewelianum. O ciekawe i bardzo różnorodne występy na scenie oraz konkursy plastyczne zadbał gdański Pałac Młodzieży.
Oprócz tego do szczególnych atrakcji trzeba było zaliczyć udział TVP Gdańsk. Mieszkańcy Gdańska mogli na żywo przyglądać się i uczestniczyć w realizacji dwóch programów emitowanych na antenie TVP Gdańsk „Magazynu Przechodnia” pod redakcją Hanny Kordalskiej-Rosiek, a w zainscenizowanym studiu telewizyjnym wewnątrz Nowego Ratusza powstawała  audycja „Świat nie jest taki zły”, pod redakcją Małgorzaty Mrozowskiej-Krawczyk.
Nie zabrakło też telewizyjnych stoisk na temat cyfryzacji oraz konkursów z nagrodami.
Wspólny dzień otwarty Rady i Telewizji Gdańsk połączyła bliskość ich misji . Samorządu jako instytucji służebnej wobec obywateli oraz TVP jako zobowiązanej do docierania do widzów z różnorodną ofertą programową, dotyczącą wszystkich dziedzin życia społecznego, w szczególności zaś zawierającej informacje i komentarz na temat życia społeczno-politycznego oraz kulturalnego.
Wśród atrakcji Dnia Otwartego szczególnym zainteresowaniem cieszyły się  zawody strzeleckie na symulatorze strzelań karabinka AK 47, zawody w poławianiu bursztynu, pokazy sprzętu wojskowego, tresury psów ratowniczych i gaszenia pożarów.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

Zebranych na placu przed Nowym Ratuszem powitał  Bogdan Oleszek w towarzystwie radnych oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

Możliwość spotkań z radnymi  oraz zwiedzenia zakamarków neorenesansowego budynku przy ul. Wały Jagiellońskie 1 przyciągnęła także młodzież.
 Blisko 3 tys. osób odwiedziło siedzibę Rady Miasta Gdańska w sobotę 8 września. 
Na placu i parkingu przed siedzibą radnych swoje stoiska prezentowały TVP Gdańsk, służby mundurowe (wojsko, Policja, Morski Oddział Straży Granicznej, Straż Pożarna, Straż Miejska) oraz ZOO i Pałac Młodzieży.
 Radni rozmawiali też o sprawach wymagających podjęcia indywidualnej interwencji. 
 Wspólne zdjęcie laureatów i uczestników konkursów plastycznych przygotowanych przez Pałac Młodzieży.
 Mieszkańcy Gdańska mogli na żywo przyglądać się i uczestniczyć w realizacji dwóch programów emitowanych na antenie TVP Gdańsk „Magazynu Przechodnia” Hanny Kordalskiej-Rosiek, a w zainscenizowanym studiu telewizyjnym wewnątrz Nowego Ratusza powstawała  audycja „Świat nie jest taki zły”, pod redakcją Małgorzaty Mrozowskiej-Krawczyk.
 Dzień otwarty rozpoczął się koncertem Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i występem tamburmajorek.
 Na Sali Herbowej obejrzeć można było odznaczenia i medale przyznawane przez Radę oraz poznać laureatów tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska, Medalu Św. Wojciecha i Medalu Księcia Mściwoja II.  
 Radni  pomagali też uczestnikom gry  miejskiej pt. „Rada Miasta bez tajemnic”.  
 Ciekawostki związane z budynkiem będącym niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów ujawniali zwiedzającym licencjonowani przewodnicy PTTK.   
 Na zwiedzających czekali gdańscy radni, opowiadając o swojej pracy, aktualnych projektach uchwał i demonstrowali elektroniczny systemem do głosowania.   
   
  
  
  
   
  
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

metryczka publikacji