BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Nagrody w konkursie butelkowym wręczone!

- Miło mi powitać uczestników Sylwestrowego Konkursu Butelkowego z Radą Miasta Gdańska – mówił Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Możemy już dziś nie tylko podsumować efekty konkursu, ale i nagrodzić jego uczestników.

- Na chwilę chciałbym jednak jeszcze wrócić do jego początków - mówił Bogdan Oleszek. Skąd w ogóle wziął się pomysł konkursu. Z czym nam się kojarzył. Niby wiadomo:  Sylwester – zabawa – szampańska zabawa – impreza –tłum – gwiazdy, fajerwerki i… butelki. Dużo butelek, często potłuczonych butelek. Wiemy, że sylwestrowa zabawa pod gołym niebem może skończyć  się setkami potłuczonych butelek. Dlatego tak cieszy nas, że konkurs się sprawdził. Można się było bawić, popierać ekologię i jeszcze przy odrobinie szczęścia wygrać nagrodę. A wszyscy Gdańszczanie niejako przy okazji mieli czyste miasto po sylwestrowej zabawie – dodaje Bogdan Oleszek.
Szczegóły dotyczące segregacji śmieci oraz jego wymierny efekt w postaci ponad 3000 sztuk posegregowanych szklanych butelek przedstawił Mariusz Gołębiewski z Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Po tym krótkim wstępie i odczytaniu protokołu wręczone zostały nagrody. Pięć kompletów nagród ufundowanych przez Zakład Utylizacyjny otrzymali: Pani Katarzyna Szałkowska, Pani Paulina Tumińska, Pan Wojciech Swobodziński, Pan Marek Zieliński i Pani Anna Kiedrowska.  Nagrody ufundowane przez Radę Miasta Gdańska otrzymali:  Pan Michał Piotrowicz, Pan Paweł Kozłowski, Pani Ewelina Gryncewicz i Pan Roman Muller. Nagrodę główną - miejski rower -  odebrała Pani Izabela Marlewska z Gdańska.
Na zakończenie Bogdan Oleszek i Mariusz Gołębiewski raz jeszcze pogratulowali zwycięzcom i zaprosili do udziału w konkursie za rok.
Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

*  *  *
Aby wziąć udział w „Sylwestrowym Konkursie Butelkowym” wystarczyło od 31 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013, wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników rozstawionych na Targu Węglowym szklane butelki po napojach, którymi Gdańszczanie witali Nowy Rok. Trzeciego stycznia 2013 r. na terenie Zakładu Utylizacyjnego odbyło się losowanie butelek z opróżnionych pojemników.  W znacznej części butelek - zgodnie z wymogami konkursu - znalazły się kartki z imieniem, nazwiskiem i kontaktowymi numerami telefonów uczestników konkursu.
Komisja konkursowa (w skład której weszli przedstawiciele Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosowała zwycięskie butelki, a ich właściciele 9-ego bm. otrzymali cenne nagrody rzeczowe: odtwarzacze, blu-ray, dvd, mp3, mp4, a szczęśliwy zwycięzca – miejski rower.

 

metryczka publikacji