BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Efekt ekologicznego konkursu

Ponad 2000 kg opakowań szklanych czyli około 4000 sztuk butelek trafiło do specjalnie przygotowanych pojemników ustawionych w Gdańsku na czas zabawy sylwestrowej. - Można więc powiedzieć, że Gdańszczanie Sylwestra spędzili nie tylko w szampańskich nastrojach, ale też ekologicznie i co równie ważne ? bezpiecznie ? uważa Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.
2 stycznia 2012 r. na terenie Zakładu Utylizacyjnego odbyło się opróżnienie pojemników i losowanie butelek zawierających dane uczestników Sylwestrowego konkursu butelkowego z Radą Miasta Gdańska. Wylosowani laureaci otrzymają sprzęt multimedialny (m.in.  kamera cyfrowa, odtwarzacze mp3, mp4), a szczęśliwy zwycięzca ? miejski rower.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło od 31 grudnia 2011 do 2 stycznia 2012, wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym i przy molo w Brzeźnie) szklane butelki po napojach, którymi Gdańszczanie witali Nowy Rok. W butelkach powinny znaleźć się kartki z danymi uczestnika konkursu i kontaktowym numerem telefonu. Drugiego stycznia komisja konkursowa (w skład której weszli przedstawiciele Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosowała zwycięskie butelki, a ich właściciele 9-ego bm. otrzymują cenne nagrody rzeczowe.
- Jest nam bardo miło, że Gdańszczanie tak licznie włączyli się do naszej inicjatywy. Wiem, że wyrzucone czy nawet potłuczone podczas Sylwestra butelki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Dzięki konkursowi nie tylko uczymy ekologii i segregacji śmieci, ale przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo, bo na ulicach znaleźć będzie można znacznie mniej rozbitych butelek -  mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Cieszę się, że prosta, trafiająca do wszystkich forma konkursu spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców miasta ? dodaje przewodniczący.
Wręczenie nagród nastąpi 9 stycznia o godz. 16:30 w Sali Obrad Nowego Ratusza.
Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 
 
 
 

 

metryczka publikacji