BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska

Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska okazał się silnym magnesem dla około 2000 mieszkańców Gdańska. W sobotę 10 września 2011 roku Nowy Ratusz przy ulicy Wały Jagiellońskie 1, otworzył podwoje zachęcając do zapoznania się z jego historią i  umożliwiając zwiedzanie w towarzystwie przewodników PTTK oraz spotkania i rozmowy z radnymi.
Na zwiedzających gmach (będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów), czekały pomieszczenia, w których także i dziś zapadają najważniejsze dla miasta decyzje. Natomiast na parkingu i zieleńcu Nowego Ratusza odbywały się występy artystyczne oraz rozmaite pokazy m.in.: sprzętu wojskowego, umundurowania, sprzętu Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej - wraz z pokazami tresury psów ratowniczych i gaszenia pożarów.        
 
Oprócz zwiedzających indywidualnie, rodzin z małymi dziećmi, licznie stawiła się także gdańska młodzież. - Zgłębianie tajników władzy samorządowej pozwala kształcić młodych ludzi w zakresie obywatelskości ? mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Staraliśmy się pokazać, że gdański urząd nie ma wcale wysokich progów, że można wejść do każdego pokoju, wszystkiego dotknąć z każdym porozmawiać ? dodaje Bogdan Oleszek. Część osób przyszła dowiedzieć się czegoś konkretnego, część szukać porady lub interwencji u radnych, a część by zwiedzać i dobrze się bawić.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

metryczka publikacji