Wersja Beta - wróć do poprzedniej wersji

Konkursy i książka z okazji Światowego Dnia Książki

W bieżącym roku - roku Jana Heweliusza - hasłem konkursów: plastycznego, poetyckiego i filmowego są "Niezwykłe podróże z Janem Heweliuszem".

Rada Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w konkursach organizowanych z okazji Światowego Dnia Książki.

Konkursy skierowane są do uczniów gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W bieżącym roku - roku Jana Heweliusza - hasłem konkursów: plastycznego, poetyckiego i filmowego są "Niezwykłe podróże z Janem Heweliuszem".

Celem konkursu jest przybliżenie postaci Jana Heweliusza, a także umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu plastycznego i poetyckiego oraz uzyskanie materiału do przygotowania ilustrowanej książki o ?NIEZWYKŁYCH PODRÓŻACH JANA HEWELIUSZA?. W efekcie powstać ma publikacja  w postaci książki łączącej ze sobą oryginalne teksty i ilustracje stworzone przez uczestników konkursu. Tematem kolejnego konkursu ? filmowego ? będzie promocja książki "Niezwykłe podróże z Janem Heweliuszem".

Ponadto, Rada Miasta Gdańska jak co roku organizuje konkurs na Najlepiej Czytającą Szkołę i Najlepszego Czytelnika.

Wręczenie nagród i prezentacja prac konkursowych odbędzie się 24 maja br. podczas uroczystej gali w siedzibie Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów oraz do uczestnictwa w konkursach.

Organizatorzy: Rada Miasta Gdańska i Pałac Młodzieży

Więcej informacji:

Mariusz Feliński

URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Biuro Rady Miasta Gdańska
ul. Wały Jagiellońskie 1
80-853 Gdańsk
tel.: 058 323 70 29
fax: 058 323 70 71

Regulaminy: