BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku Herb Gdańska

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel. centrala: +48 58 323 60 00
tel. informacja: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza: ePUAP
/UMGDA/SkrytkaESP


Podział administracyjny Gdańska


66249a
NazwaLiczba mieszkańcówPowierzchnia
[ km2 ]
Gęstość zaludnienia
[ os / km2 ]
Aniołki45452,311968
Brętowo74337,231028
Brzeźno120982,734432
Chełm322423,898288
Jasień1801411,451573
Kokoszki969319,94486
Krakowiec - Górki Zachodnie18418,34221
Letnica12983,89334
Matarnia593914,48410
Młyniska27064,32626
Nowy Port95402,084587
Oliwa1537418,68823
Olszynka30167,85384
Orunia Górna - Gdańsk Południe198077,22751
Orunia - Św. Wojciech - Lipce1413619,66719
Osowa1584313,761151
Piecki - Migowo272654,256415
Przeróbka40616,88590
Przymorze Małe152602,276722
Przymorze Wielkie271653,248384
Rudniki111814,6676
Siedlce128422,584978
Stogi1054710,91967
Strzyża54461,114906
Suchanino103921,447217
Środmieście252435,654468
Ujeścisko - Łostowice264767,873364
VII Dwór35532,91225
Wrzeszcz Dolny228233,56521
Wrzeszcz Górny221186,423445
Wyspa Sobieszewska335935,7994
Wzgórze Mickiewicza25340,524873
Zaspa - Młyniec131761,2210800
Zaspa - Rozstaje130512,086275
Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia163232,337006
m. GDAŃSK436277263,441656
stan na dzień 31 stycznia 2019


Źródło: Wydział Spraw Obywatelskich, Biuro Informatyki



Spis ulic dla poszczególnych dzielnic/osiedli Gdańska

(Źródło: Wydział Kadr i Organizacji)