Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

Zostań wolontariuszem Ośrodka Kultury Morskiej

Zostań wolontariuszem Ośrodka Kultury Morskiej

Serdecznie zapraszamy do aktywności wolontariackiej w najmłodszym oddziale Centralnego Muzuem Morskiego ? w Ośrodku Kultury Morskiej!

{id40385}

Jeżeli szukasz miejsca, w którym poznasz nietuzinkowych ludzi, jesteś zainteresowany społeczną aktywnością na rzecz kultury, chcesz szkolić swoje umiejętności organizatorskie, pedagogiczne i  interpersonalne, a przede wszystkim ciekawi Cię, jak funkcjonuje jedno z największych morskich muzeów Europy, zgłoś się do nas!
Wolontariusz OKM to osoba pozytywnie nastawiona do świata i ludzi, która posiada łatwość nawiązywania kontaktów i interesuje się kulturą, historią lub techniką. Zachęcamy do współpracy wszystkich chętnych - zarówno młodzież licealną, studentów, jak i  seniorów.
Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko, jak i długoterminową. Naszych wolontariuszy rekrutujemy bardzo starannie, ponieważ chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę i program współpracy dopasowany do indywidualnych zainteresowań, potrzeb, a także preferencji czasowych. Dbamy o to, by współpraca z Muzeum odbywała się na najwyższym poziomie, dlatego już pierwszego dnia Wolontariatu organizujemy szkolenie, podpisujemy umowy o współpracy, zapewniamy ubezpieczenie. Dążymy do komunikatywnej, szczerej i owocnej współpracy. Oprócz niezwykłej atmosfery Wolontariusz może liczyć także na nasze wsparcie, możliwość udziału w ciekawych warsztatach organizowanych przez muzealnych specjalistów oraz solidne przygotowanie przed każdym z realizowanych projektów.  

Jak konkretnie możesz wspomóc działalność Ośrodka Kultury Morskiej?
Proponujemy współpracę jako:

Instruktor muzealny ? Jeżeli ważny jest dla Ciebie częsty kontakt z ludźmi, pasjonujesz się techniką i żeglarstwem, to idealne zajęcie dla Ciebie! Po ukończeniu kilkudniowego szkolenia będziesz mógł oprowadzać gości po wystawach w Ośrodku Kultury Morskiej. Zakres obowiązków:  udzielanie informacji na temat wystawy i  muzeum, wydawanie kart pracy.

Animator zajęć ? to aktywność dla wszystkich, którzy czerpią radość z pracy ze zwiedzającymi. Pod okiem edukatorów muzealnych będziesz opracowywać zajęcia pomagające uczniom przyswoić zjawiska i prawa jakie rządzą życiem na statku, czy pracą w porcie. To doskonałe miejsce, w którym rozwiniesz swoją kreatywność i zdolności organizacyjne. 

A może masz inny pomysł na aktywność w Muzeum? Skontaktuj się z Działem Edukacji ? jesteśmy otwarci na Twoje pomysły!

Zgłoś się już dziś do Działu Edukacji CMM! Jeśli ważny jest dla Ciebie nieustanny rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności, chciałbyś współorganizować nowatorskie projekty, poszerzyć horyzonty, a także nawiązać nowe znajomości - skontaktuj się z nami jak najszybciej. Czekamy właśnie na Ciebie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Agnieszka Piórkowska
wolontariat@cmm.pl

Dział Edukacji: 58 301 86 11 lub 12 wew. 400
www.cmm.pl
www.facebook.com/CentralneMuzeumMorskie

Metryczka publikacji