Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

Ułatwienia w odbiorze dowodu osobistego

Każdy kto złoży elektronicznie wniosek o dowód osobisty, może go szybko odebrać w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12  bez wcześniejszej rezerwacji wizyt.

W Gdańsku wymieniamy ok. 1 tysiąca dowodów osobistych tygodniowo.

Przez ostatni pandemiczny rok zainteresowanie załatwianiem spraw elektronicznie przez ePUAP rosło z miesiąca na miesiąc. Największą popularnością cieszyła się właśnie wymiana  dowodu osobistego. Sposób złożenia wniosku jest bardzo prosty i pozwala na dołączenie własnoręcznie zrobionego zdjęcia.

 

Jeśli chcesz złożyć wniosek elektronicznie kliknij tutaj

 

Niestety wkrótce ta opcja będzie niemożliwa. Albowiem 2 sierpnia 2021 r. wchodzą w życie przepisy zmieniające zasady składania wniosków o dowód osobistych. Nowy dowód będzie posiadał dane biometryczne w postaci odcisków palców, a  to oznacza, że nie będzie możliwości składania wniosków elektronicznie – wymagana będzie osobista wizyta w Urzędzie.

 

Między innymi dlatego w najbliższych tygodniach spodziewamy się jeszcze większego wzrostu liczby chętnych do złożenia wniosku o dowód elektronicznie.

Aby skrócić czas oczekiwania na odbiór gotowego dowodu już dziś umożliwiamy jego odbiór w siedzibie naszego urzędu przy ul. Nowe Ogrody 8/12 bez wcześniejszej rezerwacji wizyt. Wystarczy przyjść, pobrać bilet kolejkowy i odebrać dowód.

Oczywiście nadal zachęcamy do korzystania z rezerwacji wizyt, dzięki czemu unikniemy konieczności czekania w kolejce i lepiej zaplanujemy sobie dzień, a sama wizyta w urzędzie zajmie nam zaledwie kilkanaście minut.

W celu rezerwacji  wizyty można zadzwonić pod całodobowy numer Gdańskiego Centrum Kontaktu (58) 52 44 500 lub  zrobić to przez internet Rezerwacja wizyty przez Portal Informacyjny www.gdansk.pl 

Metryczka publikacji