Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

Szkolenie Akademii PARP ?Ekologiczny biznes?

Szkolenie Akademii PARP ?Ekologiczny biznes?

Ekologia czy ekonomia?

Czy małe firmy powinny zwracać uwagę na działania proekologiczne? Czy firma może odnosić realne korzyści z takich działań?

Nic bardziej nie zachęci małych przedsiębiorców do działań proekologicznych niż świadomość, że mogą na tym zyskać. Jak prowadzić firmę i dbać o środowisko, aby uzyskać realne korzyści? Można się tego dowiedzieć z nowego szkolenia internetowego w Akademii PARP ?Ekologiczny biznes?. Szkolenie składa się z siedmiu modułów e-learning, modułu webquest oraz warsztatowego.

- Ekologiczne prowadzenie biznesu stawia przed przedsiębiorcami konkretne wymagania. Obecnie takie podejście to nie tylko presja cywilizacyjna, ale także konkretne zapisy w prawie. Niestety wiele firm nadal nie wie, jak działać na rzecz ochrony środowiska, a jednocześnie zaoszczędzić.
Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak obniżyć koszty związane z gospodarowaniem odpadami i zanieczyszczeniami właśnie udostępniliśmy nowe szkolenie ?Ekologiczny biznes? ? mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Działania ekologiczne mogą przynosić oszczędności - przedsiębiorstwo segregujące odpady płaci mniej za ich wywóz. Ten kto emituje mniej zanieczyszczeń do środowiska, też zapłaci mniej. Bycie ekologicznym to bycie ekonomicznym. Dbałość o zmniejszenie emisji odpadów do środowiska obniża koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wysokie koszty dostosowania się do ekologicznego podejścia small biznesu to mit. - Wiele zachowań pozornie ekologicznych czy błędów popełnianych przez firmy, można uniknąć. Źle pojmowana oszczędność czy niesprawne urządzenia powodują, że koszty rosną, podczas gdy rozwiązania proekologiczne mogą przynosić oszczędności ? mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

Szkolenie Akademii PARP ?Ekologiczny biznes? skierowane jest do wszystkich firm, które chcą dowiedzieć się, jakie normy i regulacje środowiskowe je obowiązują. Dostępne są już cztery pierwsze moduły szkolenia. Z modułu pierwszego dowiemy się o podstawowych zagadnieniach związanych z obowiązkami firmy w zakresie ochrony środowiska. Jakie korzyści może przynieść proekologiczne prowadzenie przedsiębiorstwa, to temat modułu drugiego. Dowiemy się także, jak budować pozytywny wizerunek firmy oraz, jak pozyskać fundusze na cele ekologiczne.

Kolejny moduł jest ważny dla każdej firmy, gdyż dotyczy gospodarki odpadami. Dowiemy się, jak w świetle prawa segregować i utylizować odpady. Nauczymy się, jak przygotować plan gospodarowania i minimalizowania ich ilości, a także jak zbierać dokumentację i się z niej rozliczać. Produkty i opakowania to temat modułu czwartego.

Na portalu www.akademiaparp.gov.pl można podnosić kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w 32 szkoleniach w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

Metryczka publikacji