Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

Szkolenia z podatków dla MSP

Szkolenia z podatków dla MSP

Akademia PARP przygotowała cykl bezpłatnych szkoleń e-learningowych dla przedsiębiorców w zakresie prawa podatkowego. To prosty sposób na zdobycie wiedzy przydatnej w każdej firmie. Aby korzystać ze szkoleń wystarczy zarejestrować się na portalu.

Wyzwaniem dla przedsiębiorców są zagadnienia związane z podatkami. Wiele decyzji podejmowanych każdego dnia niesie za sobą skutki prawno-podatkowe. Jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Z drugiej strony, studiowanie przepisów oraz ich nowelizacji jest czasochłonne. Statystycznie zajmuje 325 godzin rocznie (z raportu Paying Taxes).

- E-learning w Akademii PARP przygotowany jest w odpowiedzi na zapotrzebowanie edukacyjne mikro, małych i średnich firm. Szkolą się zarówno pracownicy z firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i mali przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze small biznesem. To podstawowa wiedza, którą powinni posiadać przedsiębiorcy oraz właściciele małych firm. Z myślą o pracownikach poszczególnych działów, powstały również szczegółowo opracowane zagadnienia, które znajdziemy np. w szkoleniu ?Prawo pracy w MSP? ? mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Nauka nie jest absorbująca. Wystarczy pół godziny dziennie i w miesiąc można ukończyć wybrane szkolenie. Lekcje zawsze można powtórzyć, sprawdzić czy dobrze zapamiętaliśmy. Uczyć można się wszędzie. Wystarczy laptop i dostęp do Internetu. Nawet w trakcie pracy lub gdy musimy podjąć decyzję, możemy posiłkować się informacjami ze szkolenia.

Szkoleń z zakresu prawa podatkowego na portalu http://www.akademiaparp.gov.pl przybywa. Znajdziemy na nim już 4 szkolenia dotyczące podatków w małej firmie. W poszukiwaniu wiedzy, zamiast wertować kolejne strony ustaw, wystarczy sięgnąć do wybranej lekcji. A jest z czego wybierać.

Na portalu znajdują się dwa szkolenia z zakresu podatku VAT: ?Podatek VAT 2010? oraz zaktualizowane szkolenie ?Podatek VAT 2011?. Dzięki tym szkoleniom nasza wiedza z zakresu takiej formy opodatkowania będzie kompletna. Pierwsze szkolenie pozwoli sprawdzić, czy dobrze prowadziliśmy firmę w zeszłym roku i ewentualnie skorygować błędy. Drugie, zawiera aktualny stan prawny, co ułatwi prowadzenie firmy, w tym np. wystawianie faktur zgodnie z nowymi stawkami.

?Podatek PIT? to szkolenie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Poznamy różne formy dochodów, przychodów i kosztów ich uzyskania. Znajomość ulg i odliczeń pozwoli prawidłowo rozliczyć się z fiskusem, a może i otrzymać zwrot z podatku.

Ze szkolenia ?Podatek CIT? uczestnicy poznają zagadnienia dotyczące przychodów w rozumieniu Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dowiedzą się co to są koszty uzyskania przychodu i jak przyporządkować je w czasie.

Akademia PARP to ponad 100 tys. uczestników i 26 szkoleń w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

Metryczka publikacji