Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

ABC Eksportera ? nowe szkolenie Akademii PARP

ABC Eksportera ? nowe szkolenie Akademii PARP

Myślisz czasem o prestżu eksportera, zdobywaniu zagranicznych rynków? Sprawdzenie się w innych kulturach, marka rozpoznawalna za granicą - to byłoby coś... Czy Twoja firma jest na to gotowa? Akademia PARP ma coś na tę okazję - nowe szkolenie "ABC Eksportera" jest już dostępne!

Czas spowolnienia gospodarczego na świecie, kiedy Twoi potencjalni konkurenci nazagranicznych rynkach myślą głównie o tym, jak przetrwać ciężkie czasy, może być idealnym momentem dla Twojego biznesu.

Oczywiście mała czy średnia firma nie może sobie pozwolić na rozmach, dywersyfikację i strategie globalne. Nie znaczy to, że eksport jest zarezerwowany dla wielkich koncernów. Wiele kwitnących eksportowych marek zaczynało od małego biznesu, kontynuując swój międzynarodowy rozwój jako biznesy rodzinne. Przykładem może być niemiecki Karcher, koreański Samsung czy francuski Leroy Merlin. Przede wszystkim koncentruj swoje zasoby na wybranych produktach, kompetencjach, technologiach i organizacji.

Nie zakładaj jednak, że jeśli Twoja firma jest świetna w czymś na krajowym rynku, odniesie sukces za granicą. Nie jest też prawdą, że rynki zagraniczne są głodne wyłącznie innowacji. Warto dobrze rozpoznać gusty i potrzeby rynku, na którym chcesz działać.

Wiele praktycznych wskazówek, przykładów ? a także ostrzeżeń ? jak rozwijać się na zagranicznych rynkach, znajdziesz w nowym szkoleniu ?ABC Eksportera?. Szkolenie, opracowane we współpracy ze znakomitymi trenerami z różnych dziedzin potrzebnych w rozwijaniu eksportowego biznesu, składa się z siedmiu modułów:

  • O eksporcie
  •  Eksport w Twojej firmie
  • Marketing
  • Poszukiwanie partnerów
  • Cła i podatki
  • Prawo w eksporcie
  • Finansowanie eksportu

Pierwsze uruchomione moduły pomagają rozważyć za i przeciw wyjściu poza krajowy rynek, dobrze przygotować firmę, marketing, a także księgowość i sprawozdawczość do nowych procedur - celnych i podatkowych.

Pozostałe moduły, które zostaną uruchomione jeszcze w listopadzie 2011 będą wspomagać decyzje o poszukiwaniu partnerów zagranicznych i podejmowaniu z nimi współpracy, wskazywać ważne aspekty prawne eksportu - od oferty do kontraktu, z elementami rozstrzygania sporów oraz finansowania i ubezpieczania działalności eksportowej.

Przykładowy ekran ze szkolenia "ABC Eksportera" Akademia PARP to portal edukacyjny dający nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej. Oferowane są na nim szkolenia w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. 30 szkoleń on-line jest dostępnych pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

 

Więcej informacji: msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

 

Metryczka publikacji