BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku Herb Gdańska

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza: ePUAP
/UMGDA/SkrytkaESP


Międzynarodowy konkurs na kuratora festiwalu Narracje 2013

Instytut Kultury Miejskiej oraz Gdańska Galeria Miejska ogłaszają otwarty międzynarodowy konkurs na kuratora piątej edycji Festiwalu "Narracje – Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej", planowanej do realizacji w listopadzie 2013 r.

Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy do dnia 11 listopada 2012 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkurs@narracje.eu lub w formie pisemnej na adres korespondencyjny Organizatora:

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40

80 - 830 Gdańsk


Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się w załącznikach.
Wersja angielska dokumentów dostępna m.in. na: http://www.ikm.gda.pl/NarracjeKonkurs

Festiwal NARRACJE to odbywający się od 2009 roku projekt artystyczny, którego celem jest eksplorowanie miejskich wątków i kontekstów, tworzenie nowych miejskich opowieści poprzez prezentację instalacji wizualnych opartych na technologii światła w przestrzeni publicznej jesienno-zimowego nocnego Gdańska.

Kuratorką edycji Festiwalu w latach 2009-2011 była pochodząca z Niemiec Bettina Pelz. Ma ona na swoim koncie realizację festiwali światła w całej Europie, m.in. Glow w Eindhoven, Lichtrouten w Luedenscheid czy Lichrtstroeme w Koblencji. Kuratorem tegorocznej edycji festiwalu jest pochodzący z Kanady, a obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych – Steven Matijcio, który ukończył studia kuratorskie w Nowym Jorku, a obecnie jest głównym kuratorem w Centrum Sztuki Współczesnej SECCA w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczna edycja Narracji odbędzie się w dniach 15-18 listopada. www.narracje.eu

Ogłoszenie (77 KB)

Oświadczenie (44 KB)

Regulamin (6 KB)

metryczka publikacji