BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku Herb Gdańska

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza: ePUAP
/UMGDA/SkrytkaESP


Efekty ekologicznego konkursu

Efekty ekologicznego konkursu

W tym roku, w Gdańsku nie było większego kłopotu z uprzątnięciem pozostałości po szaleństwach sylwestrowej nocy. Po prawie 12 tysiącach osób, które bawiły się na Targu Węglowym pozostało  ponad 3000 sztuk szklanych butelek. Trafiły one jednak  do specjalnie przygotowanych przez Zakład Utylizacyjny pojemników.

Gdańszczanie spędzali Sylwestra bezpiecznie i ekologicznie. - Można powiedzieć, że w sporej części był to efekt naszego konkursu - uważa Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Trzeciego stycznia 2013 r. na terenie Zakładu Utylizacyjnego odbyło się losowanie butelek z opróżnionych pojemników. (Aby wziąć udział w „Sylwestrowym Konkursie Butelkowym” wystarczyło od 31 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013, wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników rozstawionych na Targu Węglowym szklane butelki po napojach, którymi Gdańszczanie witali Nowy Rok.) W znacznej części butelek - zgodnie z wymogami konkursu - znalazły się kartki z imieniem, nazwiskiem i kontaktowymi numerami telefonów uczestników konkursu.

Komisja konkursowa (w skład której weszli przedstawiciele Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosowała zwycięskie butelki, a ich właściciele 9-ego bm. otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Wylosowani laureaci otrzymają: odtwarzacze, blu-ray, dvd, mp3, mp4, a szczęśliwy zwycięzca – miejski rower. Wręczenie nagród nastąpi  9 stycznia o godz. 17:00 w Sali Obrad Nowego Ratusza.

Mariusz Feliński

metryczka publikacji