Prezydent Miasta Gdańska ogłasza dogrywkę konkursu ofert na realizację zadań w roku 2023 z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023.
Konkurs ofert ogłoszony jest na podstawie art. 2 oraz art. 14 ust. 1 w związku z art. 13 pkt 3, art. 15 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1608).
Oferentami mogą być podmioty, określone w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym, to jest: podmioty, których cele statutowe lub przedmiot działalności dotyczą spraw objętych zadaniami z zakresu zdrowia publicznego, określonymi w art. 2 ustawy, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327, 1265, 1812), spełniające kryteria oceny wskazane
w ogłoszeniu o konkursie.
Wysokość środków zaplanowanych na realizację zadań objętych konkursem w roku 2023 wynosi 390 000.00 zł (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy złotych).
Oferty można składać do dnia 13 lutego 2023 r. do godz. 16:00.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, na którym omówione zostaną zadania konkursowe, procedura konkursowa i terminy oraz kwestie, na co zwracać uwagę przy składaniu ofert, a także udzielone zostaną odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące procedury konkursowej.
Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej na platformę MS Teams 7 lutego 2023 r. (wtorek) w godzinach od 16:00 do 17:00. Do spotkania będzie można dołączyć poprzez poniższy link:
UWAGA!
Oferty należy składać za pośrednictwem elektronicznego generatora ofert.
Poniżej lista zadań z linkami do odpowiednich naborów w systemie witkac.pl.
Po złożeniu oferty przez system elektroniczny Witkac.pl, należy wygenerować z systemu potwierdzenie złożenia oferty i dostarczyć je do Ogłaszającego konkurs w terminie do 16 lutego 2023 r. do godz. 16.00 (decyduje data wpływu do siedziby Ogłaszającego konkurs). Potwierdzenie złożenia oferty powinno być czytelnie podpisane przez osobę/-y upoważnioną/-e do reprezentacji Oferenta/ów. Do siedziby Ogłaszającego konkurs wraz z potwierdzeniem złożenia oferty należy dostarczyć w terminie określonym w ogłoszeniu konkursowym (decyduje data wpływu do siedziby Ogłaszającego konkurs) oświadczenie/a Oferenta/ów o niekaralności, będące załącznikiem do zarządzenia o konkursie, które obowiązane są podpisać wszystkie osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu Oferenta/ów, zgodnie z przepisami, wynikającymi z dokumentu, określającego osobowość prawną (np. wszyscy członkowie zarządu) oraz osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu na zewnątrz na podstawie innych dokumentów (np. prokurent, pełnomocnik).
BRAK ZŁOŻENIA POTWIERDZENIA WE WSKAZANYM W OGŁOSZENIU TERMINIE POWODUJE ODRZUCENIE OFERTY NA ETAPIE OCENY FORMALNEJ.
Szczegółowy podział zadań publicznych oraz wysokość środków finansowych przeznaczonych na ich realizację w ramach niniejszego konkursu przedstawia się następująco:
- Promocja zdrowia psychicznego - Kampania antystygmatyzacyjna – 70 000,00 zł
- Opracowanie i realizacja projektów informacyjno-edukacyjnych oraz kampanii społecznej dotyczącej zaburzeń psychicznych, zaburzeń osobowości, depresji, prób samobójczych i innych trudności psychicznych.
- Inicjowanie projektów informacyjno-edukacyjnych sprzyjających postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałającym dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.
- Organizacja wydarzeń w związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego – 40 000,00 zł
- Przygotowanie szeregu wydarzeń w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który odbywa się corocznie 10 października.
- Promocja zdrowego środowiska życia i pracy – 50 000,00 zł
- Inicjowanie działań w zakresie wsparcia dorosłych w pełnieniu ról społecznych (rodzinnych, opiekuńczych, zawodowych).
- Wsparcie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży.
- Inicjowanie i wspieranie działań w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania zaburzeniom więzi oraz kształtowania prawidłowej więzi w rodzinie.
- Warsztaty/szkolenia dla pracowników placówek oświatowych dotyczące prewencji prób suicydalnych wśród dzieci i młodzieży – 50 000,00 zł
- Cykl szkoleń/warsztatów dla pracowników placówek oświatowych, którego celem będzie poszerzenie wiedzy dotyczącej rozpoznawania i sposobów reagowania w sytuacji wystąpienia ryzyka kryzysu suicydalnego wśród uczniów.
- Upowszechnienie środowiskowych form interwencji – 180 000,00 zł
- Inicjowanie i realizacja programów streetworkerskich.
- Kompleksowe działania mające na celu wielowymiarowe przeciwdziałanie zaburzeniom psychicznym, osobowości, w tym przede wszystkim depresji, próbom samobójczym, samookaleczeniom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym wśród dzieci i młodzieży.
- Podniesienie odporności psychicznej wśród dzieci i młodzieży jako jednego z głównych czynników ochronnych przed występowaniem problemów emocjonalnych i zachowań suicydalnych.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków realizacji zadań znajdują się w Załączniku nr 1 do Zarządzenia o konkursie.
Do pobrania:
I DOKUMENTACJA KONKURSOWA:
II PONADTO:
- Instrukcja składania oferty (1.81 MB, pdf)
- Instrukcja tworzenia konta (815.58 KB, pdf)
- KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH (221.71 KB, pdf)
Osoby do kontaktu:
URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Wydział Rozwoju Społecznego
Referat Strategii i Programów Społecznych
- Aleksandra Fuchs, tel.: 58 323 67 79,
e-mail: aleksandra.fuchs1@gdansk.gda.pl - Barbara Zielińska, tel.: 58 526 80 52,
- e-mail: barbara.zielinska@gdansk.gda.pl