Warunki konkursu
- W ramach realizowanych zadań winny być prowadzone systematyczne, dokumentowane (dzienniki zajęć, listy zawodników itp.) szkolenia sportowe oraz działania z zakresu profilaktyki uzależnień. Realizacja zadań z zakresu profilaktyki uzależnień winna polegać na prowadzeniu poprzez sport oddziaływań i/lub realizacji programów/ projektów /działań/ rozwiązań z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej, z wykorzystaniem wiodących i uzupełniających strategii profilaktycznych, skierowanych w szczególności do dzieci i młodzieży oraz rodziców/opiekunów, w tym grup/osób prezentujących zachowania problemowe/ryzykowne.
Odbiorcami zadań winne być zawodniczki i zawodnicy, kibice, trenerzy, instruktorzy, rodzice/opiekunowie młodszych zawodniczek/zawodników, działacze i administratorzy sportu, sędziowie, szeroko pojęta obsługa wydarzeń sportowych.
Zadania winny być realizowane na podstawie m.in. podręcznika Interwencji profilaktycznej „PROFIS Sport bez uzależnień”, stanowiącego załącznik do niniejszego zarządzenia.
- Konkurs obejmuje następujące zadania:
zadanie nr 1: szkolenie sportowe w dyscyplinach sportu objętych Systemem Sportu Młodzieżowego jako sposób przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii,
Przejdź do generatora ofert WITKAC |
zadanie nr 2: szkolenie sportowe w dyscyplinach sportu nie objętych Systemem Sportu Młodzieżowego jako sposób przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii,
Przejdź do generatora ofert WITKAC |
zadanie nr 3: współpraca ze środowiskiem kibiców oraz promowanie pozytywnych wzorców kibicowania Kibice Razem.
Przejdź do generatora ofert WITKAC |
3. Oferty konkursowe na zadania należy składać za pośrednictwem elektronicznego generatora ofert witkac.pl wybierając nabór na odpowiednie zadanie, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 grudnia 2022 roku do godziny 15:00.
4. Instrukcja założenia konta w systemie elektronicznym Witkac.pl oraz sposobu złożenia oferty jest dostępna na stronie internetowej www.witkac.pl.
5. Po wypełnieniu w systemie elektronicznym oferty wraz z niezbędnymi załącznikami, należy z systemu wydrukować „Potwierdzenie złożenia oferty” (potwierdzenie winno zawierać sumę kontrolną, zgodną z wersją elektroniczną oferty złożonej w systemie Witkac.pl). Następnie należy wydrukowany dokument opieczętować i podpisać przez osoby uprawnione do reprezentacji klubu.
Potwierdzenie złożenia oferty, należy złożyć, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 grudnia 2022 roku:
a) osobiście w siedzibie Organizatora Konkursu: Urząd Miejski w Gdańsku pok. 40, ul. Partyzantów 74 (w informacji), ul. Wilanowska 2 lub przesłać pocztą na adres: 80-803 Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 8/12, Urząd Miejski w Gdańsku,
b) korzystając z ePUAP, elek. skrzynka podawcza: ePUAP/UMGDA/Skrytka ESP
W przypadku przesłania ofert drogą pocztową o terminie złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego.
- Zlecenie wykonania zadań publicznych dokonuje się w formie wsparcia tj. udzielenie dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji, z zastrzeżeniem, że wnioskowana przez oferenta kwota dotacji nie może być wyższa niż 90% całkowitych kosztów realizacji zadania.
- Merytorycznych konsultacji udzielają w imieniu organizatora konkursu:
− Jan Ptach tel. (58) 323 64 91, e-mail: jan.ptach@gdansk.gda.pl,
− Lucyna Szaraniec tel. (58) 323 66 97, e –mail: lucyna.szaraniec@gdansk.gda.pl,
- Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do odwołania lub unieważnienia konkursu bez podania przyczyny, przesunięcia terminu składania ofert oraz terminu rozstrzygnięcia konkursu.
- Oferty na realizację zadań będą rozpatrzone do 60 dni od daty końcowego terminu składania ofert w siedzibie organizatora konkursu - Urząd Miejski - Biuro Prezydenta ds. Sportu ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk przez Komisję Konkursową powołaną na mocy Zarządzenia Prezydenta Miasta Gdańska.
- Dokonując wyboru najkorzystniejszych ofert będą brane pod uwagę następujące kryteria:
1) ranga, znaczenie dla Gminy Miasta Gdańska,
2) uzyskane osiągnięcia sportowe w szczególności z uwzględnieniem wyników w Systemie Sportu Młodzieżowego.
- Oferta nie podlega ocenie i zostaje odrzucona z powodu następujących błędów formalnych:
1) złożenie oferty po wymaganym terminie,
2) złożenie błędnie wypełnionej oferty lub bez wymaganych załączników,
3) złożenie „Potwierdzenia złożenia oferty” nie zawierającego sumy kontrolnej zgodnej z wersją elektroniczną w systemie Witkac.pl,
4) złożenie „Potwierdzenia złożenia oferty” nie podpisanej przez osoby upoważnione do tego zgodnie z zapisami statutu i aktualnego odpisu z ewidencji lub KRS-u,
5) niezgodność zadania z przedmiotem działalności statutowej oferenta.
- Prezydent Miasta Gdańska na podstawie opinii Komisji Konkursowej dokona wyboru podmiotów i podziału środków finansowych.
- Od decyzji Prezydenta o wyborze realizatora zadania publicznego nie przysługuje odwołanie.
- Wyniki otwartego konkursu ofert ogłasza się poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku, publikację na stronie internetowej Miasta Gdańska, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz za pośrednictwem systemu elektronicznego Witkac.pl w terminie 30 dni od dnia zakończenia postępowania konkursowego, nie później jednak niż 3 miesiące od daty ogłoszenia.
- Dotacje nie mogą być udzielone na:
- realizację zadań finansowanych z budżetu Miasta Gdańska z innego tytułu,
- zakup nieruchomości,
- wydatki inwestycyjne oraz wydatki na zakup środków trwałych ( z wyjątkiem
zakupu sprzętu sportowego),
- finansowanie kosztów działalności gospodarczej,
- działalność polityczną lub religijną,
- udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym i prawnym,
- transfery zawodników.
16. Wymagane załączniki do ofert:
- aktualny dokument określający osobowość prawną - wypis z KRS-u lub zaświadczenie z ewidencji
- statut
- pełnomocnictwo do działania w imieniu podmiotu (w przypadku, gdy ofertę o dotację podpisują osoby inne niż umocowane do reprezentacji zgodnie z rejestrem)
- potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej (w przypadku udzielenia pełnomocnictwa do reprezentacji)
Do pobrania:
Szczegółowe warunki konkursu (223.89 KB)