Przejdź do nowej wersji serwisu

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Rozstrzygnięto konkursy z cyklu „Wielcy Gdańszczanie”Rozstrzygnięto konkursy z cyklu „Wielcy Gdańszczanie”

W tym roku dzieci i młodzież nadesłały na niego: 1300 prac plastycznych, 500 prac literackich oraz 270 grafik i animacji komputerowych.

Tematem prac byli, zgodnie z regulaminem, postaci Daniela Chodowieckiego, Daniela Fahrenheita, Daniela Gralatha, Güntera Grassa, Jana Heweliusza,  Artura Schopenhauera i  Lecha Wałęsy. Większość uczestników wybrała postaci Wałęsy, Grassa i Heweliusza.

Celem projektu jest popularyzacja historii i kultury Gdańska, a w szczególności gdańszczan, którzy wnieśli znaczące zasługi dla społeczności światowej.

Uczestnikami konkursu byli głównie uczniowie z województwa pomorskiego. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 maja o godz. 16.00 w kościele św. Jana w Gdańsku, ul. Świętojańska 50. Podczas uroczystego rozstrzygnięcie konkursu będziemy oglądać multimedialny pokaz prac.

Od wtorku 20 maja w Centrum Handlowym Manhattan można oglądać wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Wielcy Gdańszczanie”. Na trzech poziomach C.H. Manhattan można zobaczyć, jak dzieci i młodzież różnych grup wiekowych widzą Wielkich Gdańszczan. Większość prac została wykonana tradycyjnymi technikami, farbami i kredkami na kartkach papieru, ale spora część to prawdziwe dzieła sztuki - z kartonu, masy solnej, wykonane często w trakcie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Wszystkie prace są kolorowe i pomysłowe i na pewno warte zobaczenia. 
Wystawa prac w przestrzeni C.H. Manhattan potrwa do 22 czerwca br. w godzinach otwarcia centrum handlowego, czyli od godziny 9.00 -21.00.

Organizatorem konkursu jest Fundacja "Wspólnota Gdańska", która na początku lipca br. na plaży (Brzeźno-Jelitkowo) organizuje II Plener Rzeźby z Piasku. Tematem będą także Wielcy Gdańszczanie. 

Współorganizatorami konkursu „Wielcy Gdańszczanie” są:
Gdański Archipelag Kultury „Dom Sztuki”,
Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”,
Pałac Młodzieży

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”
ul. Turystyczna 3,
80 – 680 Gdańsk Sobieszewo
tel./fax (0 58) 323 91 15
www.wyspaskarbow.gak.gda.pl
 
Nasi partnerzy:
Bursztynowe Centrum www.bc.com.pl
Piekarnia Szarmach - pieczywo i ciasta z naturalnych składników tel. 0 58 30 80 715, www.piekarniaszarmach.prv.pl
Attu - Internet, telewizja, telefon www.attu.pl, biuro@attu.pl, tel. 0 58 522 13 64
Centrum Hotelowo – Konferencyjne ORLE www.orle.com.pl
Spółka ASTE - główny sponsor Programu Czas Gdańskich Lwów www.aste.pl

metryczka publikacji