Przejdź do nowej wersji serwisu

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

DKF "Miłość Blondynki" nominowany do nagrody PISF 2010

yskusyjny Klub Filmowy "Miłość Blondynki" Uniwersytetu Gdańskiego nominowany do nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 2010

Z nieskrywaną radością pragniemy poinformować, że Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG (działa przy Akademickim Centrum Kultury UG "Alternator") został nominowany do tegorocznej nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjne Kluby Filmowe.
Statuetki, choć przyznawane dopiero po raz trzeci, zdołały się już na stałe wpisać w krajobraz najbardziej oczekiwanych nagród polskiej kinematografii. Honorowane są nimi osoby i instytucje, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju, promocji i upowszechniania kultury filmowej w Polsce.

Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach: Podmiot prowadzący kino, Międzynarodowe wydarzenie filmowe, Krajowe wydarzenie filmowe, Promocja za granicą, Dystrybucja polskiego filmu, Krytyka filmowa, Audycja radiowa lub program telewizyjny, Portal internetowy, Książka o filmie, Edukacja młodego widza, Dyskusyjny Klub Filmowy oraz, po raz pierwszy, w kategorii Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii.

Kandydatów do nagrody w poszczególnych kategoriach zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i  inne podmioty działające w sektorze kultury. Na podstawie przesłanych zgłoszeń laureatów wybiera jedenastoosobowa kapituła złożona z przedstawicieli branży filmowej.

Wręczenie statuetek laureatom trzeciej edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

metryczka publikacji