II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz?

II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz?

Zapraszamy do Auli Politechniki Gdańskiej na II Seminarium ?Bez matematyki kariery nie zrobisz? ? kształcenie matematyczne w szkołach ponadgimnazjalnych i wyższych.

Seminarium stanowi kontynuację spotkań środowiska nauczycieli matematyki szkół ponadgimnazjalnych, doradców metodycznych, nauczycieli akademickich i przedstawicieli samorządów, które odbywały się w Politechnice Gdańskiej od roku 2003.
Celem seminarium jest podkreślenie znaczenia umiejętności matematycznego sposobu myślenia zarówno w kontekście kariery zawodowej jak i w rozwoju osobistym.

Seminarium odbędzie się 17 marca w godzinach 9.00 ? 16.00.
Trzecią sesję, która potrwa od 12.20 do 14.00, poprowadzi zastępca prezydenta Ewa Kamińska. Będzie ona dotyczyła działań samorządów województwa pomorskiego oraz instytucji doradczych i nadzorujących, zmierzających do podniesienia poziomu nauczania matematyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Podczas tej części będzie można wysłuchać wystąpienia Reginy Białousów ? dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku ? pt. ?Działania zapewniające jakość kształcenia matematycznego w gdańskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych?.

Patronat honorowy

x

prof. Janusz Rachoń, Senator RP
Jan Kozłowski, Marszałek Województwa Pomorskiego
prof. Henryk Krawczyk, Rektor Politechniki Gdańskiej

Organizatorzy
Politechnika Gdańska
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Więcej o konferencji: http://www.snm.pg.gda.pl/page/pl/seminaria

 

Dariusz Wołodźko
Biuro Prasowe

Metryczka publikacji