CENTRUM HEWELIANUM DAJE PRZYKŁAD

CENTRUM HEWELIANUM DAJE PRZYKŁAD
logo

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie". Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Ani Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

W dniach 18-22 listopada w Gdańsku zainaugurowano projekt ?Zmiksujmy kreatywność i innowacyjność w kształceniu dorosłych? realizowany w ramach Programu ?Uczenie się przez całe życie? ? Grundtvig. Celem projektu jest prezentacja tzw. ?dobrych praktyk? w zakresie edukacji osób w wieku 55+.
Realizacja projektu potrwa dwa lata i wezmą w niej udział instytucje edukacyjnokulturalne z Austrii, Hiszpanii, Litwy, Włoch oraz Polski.
Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich ?Twierdza Gdańsk? jako koordynator projektuzorganizował pierwsze spotkanie partnerów, podczas którego dzielił się swoimi edukacyjnymi doświadczeniami związanymi z działalnością Centrum Hewelianum.
Pokazowe lekcje historii oraz geofizyki przygotowane zostały w oparciu o interaktywne i multimedialne wystawy ?Wehikuł Czasu ? Człowiek i Pocisk? oraz ?Energia, Niebo i Słońce?. Lekcje prowadzone były w język polskim, tłumaczone na język angielski oraz nagrywane przez operatora filmowego w celu produkcji filmu dotyczącego innowacyjnych i kreatywnych metod kształcenia w Centrum Hewelianum.
W trakcie zwiedzania Fortu Góry Gradowej uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania historii niezmienionego prawie od ponad stu lat Kwartału Grodzisko a takźe zarysu dziejów Miasta Gdańska.

{id29083}
{id29084}
{id29085}
{id29086}
{id29087}
{id29088}
{id29089}
{id29092}
{id29091}

Centrum Hewelianum jest unikalną na skalę europejską instytucją typu ?science center? usytuowaną w obrębie zabytkowych miejskich fortyfikacji z XIX wieku i jednym z najnowocześniejszych

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.hewelianum.pl

logo hewelianum

Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich ?Twierdza Gdańsk?
ul. 3 Maja 9a
80-802 Gdańsk
tel. 058-300-08-42
fax. 058-322-03-85
e-mail: twierdza@grodzisko.pl
strona internetowa: www.hewelianum.pl

napis
Metryczka publikacji