Deklaracja Dostępności Biuletynu Informacji Publicznej
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja Dostępności dotyczy strony Biuletyn Informacji Publicznej.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Postrzegalność (m.in. brak dostępności części mediów zmiennych w czasie, częściowy brak alternatywy w postaci tekstu, brak części ułatwień w percepcji treści),
- Funkcjonalność (m.in. nie na wszystkich stronach występuje pełna dostępność z klawiatury, pełnej dostępności sposobów wprowadzania danych),
- Przewidywalność (m.in. niepełna jednolitość nawigacji i identyfikacji). Część dokumentów PDF, Word, Excel, PowerPoint nie jest poprawnie odczytywana przez programy dla osób niewidzących.
Przygotowanie Deklaracji Dostępności
Przygotowanie Deklaracji Dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Konrad Marciński — mailowo konrad.marcinski@gdansk.gda.pl lub telefonicznie 58 52 44 503.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem:
Dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni,Adres: ul. Partyzantów 36, 80-254 Gdańsk,
mail: gzdiz@gdansk.gda.pl,
telefon: 58 341 20 41.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zajmuje lokale biurowe w trzech lokalizacjach miasta.
1. Ul. Partyzantów 36 w Gdańsku:
- Budynek biurowy A – budynek trzykondygnacyjny o dwóch wejściach, wyposażony w toaletę dla niepełnosprawnych,
- Budynek biurowy B – budynek dwukondygnacyjny, wejście z pochylnią dla wózków inwalidzkich, wyposażony w toaletę dla niepełnosprawnych,
- Budynek biurowy C – budynek trzykondygnacyjny, wejście z pochylnią dla wózków inwalidzkich, wyposażony w toaletę dla niepełnosprawnych,
- Budynek biurowy D - budynek trzykondygnacyjny, wejście bezpośrednio z poziomu terenu, wyposażony w windę (z przyciskami oznaczonymi alfabetem Braille'a) i toaletę dla niepełnosprawnych,
Na wyposażeniu kompleksu budynków jest urządzenie do przemieszczania wózków inwalidzkich na wyższe kondygnacje zwane "schodołazem".
2. Ul. Wyspiańskiego 9A:
- Budynek biurowy dwukondygnacyjny o dwóch wejściach – jedno wejście z pochylnią dla wózków inwalidzkich, wyposażony w toalety dla niepełnosprawnych, komunikację na górna kondygnację zapewniają dwie platformy napędzane elektrycznie do przewozu osób niepełnosprawnych.
3. Ul. Trubadurów 4 w Gdańsku:
- Budynek biurowy dwukondygnacyjny – brak możliwości obsługi osób niepełnosprawnych.