Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP
Publikacja archiwalna

Zagospodarowanie obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku

03/08/2016 S148 - - Roboty budowlane - Koncesje na roboty budowlane - Nie dotyczy

 

I.II.III.IV.VI.

 

Polska-Gdańsk: Roboty w zakresie budowy dróg

 

2016/S 148-268243

 

Ogłoszenie o koncesji na roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

 

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

 

Gmina Miasta Gdańsk, Urzad Miejski w Gdańsku

ul. Nowe Ogrody 8/12

Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Gdańsku, Biuro Zamówień Publicznych

Osoba do kontaktów: Katarzyna Busz

80-803 Gdańsk

Polska

Tel.: +48 583236125

E-mail: katarzyna.busz@gdansk.gda.pl

Faks: +48 583236529

 

Adresy internetowe:

 

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.gdansk.pl

 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

 

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

 

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej

Organ władzy regionalnej lub lokalnej

1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności

Ogólne usługi publiczne

1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

 

Sekcja II: Przedmiot koncesji

II.1)Opis koncesji

II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:

Zagospodarowanie obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku.

II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych

Zaprojektowanie i wykonanie

 

Kod NUTS PL634

II.1.3)Krótki opis zamówienia:

1. Realizacja przedsięwzięcia dotyczącego zagospodarowania obszaru dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście w Gdańsku z udziałem Partnera Prywatnego, wyłonionego w postępowaniu prowadzonym w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi, t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 113 (dalej: Ustawa o koncesji) w związku z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym, t.j. Dz. U. z 2015., poz. 696 z późn. zm. (dalej: Ustawa o PPP), w zakresie określonym w Opisie Potrzeb i Wymagań Podmiotu Publicznego (dalej: OPiW).

2. Ostateczny zakres przedsięwzięcia, określenia celów publicznych i komercyjnych zostanie uzgodniony podczas negocjacji i określony w Umowie Partnerstwa.

3. Definicje i skróty zastosowane w niniejszym dokumencie mają znaczenie nadane im w OPiW, o ile w niniejszym ogłoszeniu ich nie zdefiniowano.

 

4. OPiW dostępny jest na stronie internetowej Podmiotu publicznego, pod adresem www.gdansk.pl oraz w jego siedzibie: Urząd Miejski w Gdańsku, Biuro Zamówień Publicznych, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, pok. 125.

II.1.4)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

 

45233120, 45200000, 45213000, 45112700, 71220000, 71320000

II.2)Wielkość lub zakres zamówienia

II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:

Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 225 000 EUR.

Szacunkowa wartość bez VAT:

Zakres: między 200 000 000 i 300 000 000 PLN

II.2.2)Minimalny procent robót budowlanych, których wykonanie powierzy się stronom trzecim:

 

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki udziału

III.1.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów A. Warunki udziału w postępowaniu (warunki podmiotowe):

1) niekaralność Zainteresowanego Podmiotu, albo niekaralność wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie Umowy Partnerstwa, umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;

2) nieotwarcie likwidacji lub nie ogłoszenie upadłości Zainteresowanego Podmiotu;

3) niezaleganie z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków uzyskania przewidzianego prawem zwolnienia, odroczenia, rozłożenia na raty zaległych płatności lub wstrzymania w całości wykonania decyzji właściwego organu.

B. O udział w postępowaniu mogą ubiegać się Podmioty, które:

1) Złożą wniosek o zawarcie Umowy Partnerstwa (dalej: Wniosek) zawierający:

a) oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu,

b) oświadczenie o spełnianiu opisanych w niniejszym Ogłoszeniu warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności podmiotowej, o których mowa w Punkcie A.1-3 powyżej.

2) Zainteresowany Podmiot w zakresie spełnienia warunków dotyczących zdolności podmiotowej, o których mowa w Punkcie A.1-3 powyżej, nie może polegać na zdolności innych podmiotów.

C. W zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej Oferent, który złoży najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu, albo którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą (dalej: Oferent), będzie zobowiązany złożyć, w terminie wskazanym przez Podmiot publiczny, następujące dokumenty:

1) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności Oferenta, albo niekaralności wspólnika tego podmiotu, partnera, komplementariusza, członka zarządu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie Umowy Partnerstwa, umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu określonego przez Podmiot Publiczny w wezwaniu do złożenia oświadczeń lub dokumentów;

2) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają, wpisu do rejestru, potwierdzający brak podstaw do wykluczenia z powodu otwarcia likwidacji lub ogłoszenia upadłości wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu określonego przez Podmiot Publiczny w wezwaniu do złożenia oświadczeń lub dokumentów;

3) Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Oferent nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu określonego przez Podmiot Publiczny w wezwaniu do złożenia oświadczeń lub dokumentów;

Uwaga! Jeżeli Oferent to grupa podmiotów – osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa, z przedstawionych dokumentów, o których mowa w punkcie C.1-3 powyżej, musi wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez każdy z tych podmiotów z osobna.

D.

1) Jeżeli Oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie C.1-3 powyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające odpowiednio, że:

a) oferent, jego wspólnik, partner, komplementariusz, członek zarządu nie byli karani za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie Umowy Partnerstwa, umowy koncesji, lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie;

b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;

c) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.

2) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby, lub w kraju, w którym Oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Punkcie C.2 powyżej, to wówczas zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez oferenta oświadczeń i dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

III.1.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów A. O zawarcie Umowy Partnerstwa może ubiegać się Zainteresowany Podmiot spełniający następujący warunek udziału w postępowaniu, dotyczący:

1. posiadania środków finansowych i/lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż równowartość 70 000 000 PLN (słownie: siedemdziesiąt milionów złotych) lub w wysokości równoważnej dla walut obcych, liczonej według średniego kursu w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego na dzień, w którym ukazało się ogłoszenie.

Uwaga! W przypadku składania Wniosku przez Zainteresowany Podmiot składający się z grupy podmiotów- osób fizycznych lub prawnych wspólnie ubiegających się o zawarcie Umowy Partnerstwa, warunek określony w pkt A ppkt 1) powyżej może zostać spełniony przez te podmioty łącznie.

2. posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min 20 000 000 PLN (słownie: dwadzieścia milionów złotych)

Uwaga! W przypadku składania Wniosku przez Zainteresowany Podmiot składający się z grupy podmiotów- osób fizycznych lub prawnych wspólnie ubiegających się o zawarcie Umowy Partnerstwa, warunek określony w pkt A ppkt 2) powyżej może zostać spełniony przez te podmioty łącznie.

B. O udział w postępowaniu mogą ubiegać się podmioty, które:

1. złożą Wniosek zawierający, oprócz oświadczeń i dokumentów, o których mowa w Sekcji III.1.1 punkt B.1 Ogłoszenia:

1.1 oświadczenie o spełnianiu opisanych w niniejszym Ogłoszeniu warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności ekonomicznej i finansowej, o których mowa w Punkcie A.1 – 2 powyżej, lub

1.2 oświadczenie, że w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności finansowej Zainteresowany Podmiot polega lub będzie polegał na zdolności innych podmiotów.

Zainteresowany Podmiot w zakresie spełnienia warunków, o których mowa w Punkcie A.1-2 powyżej, może polegać na zdolności innych podmiotów niezależnie od charakteru łączących go z nimi powiązań.

C. W zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie A.1 powyżej, podmiot, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, jest zobowiązany w terminie wskazanym przez Podmiot Publiczny złożyć następujące dokumenty:

1. Dokumenty wydane przez instytucję finansową potwierdzające, na dzień wezwania, zdolność kredytową Oferenta lub podmiotu, na którego zdolność powołuje się Oferent, lub posiadanie środków finansowych w wysokości nie mniejszej niż określona powyżej w pkt. A.1, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu określonego przez Podmiot Publiczny w wezwaniu do złożenia oświadczeń lub dokumentów;

2. Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający na dzień wezwania, że Oferent jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości wskazanej powyżej w pkt. A.2.

3. Pisemne zobowiązanie podmiotów, na których zdolność powołuje się Oferent, do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów ekonomicznych i finansowych, o których mowa w punkcie A.1-2 powyżej, w zakresie realizacji Umowy Partnerstwa, aktualne na dzień złożenia wniosku (jeżeli dotyczy).

4. Jeżeli Oferent, w zakresie warunków, o których mowa w punkcie A.1-2 powyżej polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedłożyć pisemne zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu przedmiotu partnerstwa. Wyżej wymienione zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wskazywać wolę udzielenia Oferentowi odpowiedniego zasobu, wolę uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu przedmiotu partnerstwa oraz zakres uczestnictwa.

5. Uwaga! Jeżeli Oferent to grupa podmiotów (Konsorcjum) – osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa, z przedstawionych dokumentów, o których mowa w Punkcie C.1-3 powyżej, musi wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez nich łącznie.

6. Jeżeli Oferent, lub podmiot, na którego zdolność powołuje się Oferent, nie może przedstawić wymaganych dokumentów, o których mowa w Punkcie C.1 powyżej, może wówczas przedstawić inny dokument (inny niż oświadczenie Oferenta), który w wystarczający sposób potwierdzi spełnienie opisanego w Punkcie A.1 powyżej warunku.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez Oferenta dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia.

III.1.3)Kwalifikacje techniczne

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów A. Warunki udziału w postępowaniu (zdolność techniczna):

1. posiadanie przez Oferenta lub osobę / osoby na których zdolności Oferent polega, niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie:

1) Wykonania, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania Wniosku, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej wybudowania (w tym również przebudowania w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego), w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, co najmniej jednego obiektu lub zespołu obiektów, o wartości co najmniej 10 000 000 PLN (dziesięć milionów złotych), które:

a) pełnią minimum jedną z następujących funkcji: mieszkaniowe, usługowe, handlowe oraz

b) mają łączną powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 5 000 m² (słownie: pięć tysięcy metrów kwadratowych).

2) Wykonania, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania Wniosku, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi projektowej dotyczącej wykonania dokumentacji projektowej dla co najmniej jednego obiektu lub zespołu obiektów, o wartości co najmniej 10 000 000 PLN (dziesięć milionów złotych), które:

a) pełnią minimum jedną z następujących funkcji: mieszkaniowe, usługowe, handlowe oraz

b) mają łączną powierzchnię użytkową nie mniejszą niż 5 000 m² (słownie: dwadzieścia tysięcy metrów kwadratowych).

2. dysponowania następującymi osobami, które będą brały udział w realizacji Umowy Partnerstwa:

1) głównym projektantem (szefem zespołu projektantów), który posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz minimum 5- letnie doświadczenie zawodowe i który zaprojektował co najmniej jeden obiekt lub zespół obiektów spełniający wymagania określone w ppkt 1) powyżej oraz

2) kierownikiem budowy (szefem zespołu kierowników robót branżowych), który posiada ważne uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń oraz minimum 5- letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy, w tym budowy co najmniej jednego obiektu lub zespołu obiektów spełniającego wymagania określone w ppkt 1) powyżej.

B. O udział w postępowaniu mogą ubiegać się podmioty, które:

1. Złożą Wniosek zawierający, oprócz oświadczeń, o których mowa w Sekcji III.1.1) punkt A oraz Sekcji III.1.2 Punkt A Ogłoszenia:

1.1 oświadczenie o spełnianiu opisanych w niniejszym Ogłoszeniu warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej, o których mowa w punkcie A.1-2 powyżej,

1.2 lub oświadczenie, że w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej Zainteresowany Podmiot polega lub będzie polegał na zdolności innych podmiotów.

2. Zainteresowany Podmiot w zakresie spełnienia warunków, o których mowa w punkcie A.1-2 powyżej, może polegać na zdolności innych podmiotów niezależnie od charakteru łączących go z nimi powiązań.

3. Zaleca się dołączenie do Wniosku aktualnego wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego lub innych dokumentów, z których wynikać będzie sposób reprezentacji podmiotu.

C. W zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punkcie A powyżej, podmiot, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, jest zobowiązany w terminie wskazanym przez zamawiającego złożyć następujące dokumenty:

1. C. W zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej Oferent będzie zobowiązany złożyć, w terminie wskazanym przez Podmiot publiczny, następujące dokumenty:

1) wykaz zrealizowanych umów w zakresie niezbędnym do potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w pkt A ppkt 1 powyżej, wraz z podaniem w szczególności rodzaju, powierzchni użytkowej, daty i miejsca wykonania obiektów lub zespołu obiektów oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że umowy w zakresie ich zaprojektowania i wybudowania zostały wykonane należycie, terminowo oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i aktualną wiedzą techniczną oraz

2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w realizacji Umowy Partnerstwa, w zakresie potwierdzającym spełnianie warunku, o których mowa w pkt A, ppkt 2) powyżej, wraz z podaniem przewidzianego dla nich stanowiska oraz informacjami na temat ich kwalifikacji i doświadczenia, a także informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

2. Uwaga! Jeżeli Oferent to grupa podmiotów – osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa, z przedstawionych dokumentów, o których mowa w Punkcie C.1-4 powyżej musi wynikać, że warunki udziału w postępowaniu zostały spełnione przez nich łącznie.

3. Jeżeli Oferent, w zakresie warunków, o których mowa w Punkcie A.1)-2 powyżej, polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedłożyć pisemne zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu przedmiotu partnerstwa.

4. Jeżeli Oferent, w zakresie warunków, o których mowa w punkcie A.1 powyżej polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedłożyć pisemne zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu przedmiotu partnerstwa. Wyżej wymienione zobowiązanie podmiotu trzeciego powinno w sposób wyraźny i jednoznaczny wskazywać wolę udzielenia Oferentowi odpowiedniego zasobu, wolę uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu przedmiotu partnerstwa oraz zakres uczestnictwa.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych przez Oferenta oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.

 

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Kryteria udzielenia zamówienia:

Przy wyborze Oferty najkorzystniejszej Podmiot Publiczny będzie kierować się niżej wymienionymi kryteriami:

1. Ocena Koncepcji Urbanistyczno- Architektonicznej.

2. Podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiędzy Partnerem Prywatnym i Podmiotem Publicznym.

3. Wielkość partycypacji Podmiotu Publicznego w kosztach budowy Obiektów Celu Publicznego.

4. Termin realizacji Przedsięwzięcia, rozumianego jako uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla ostatniego Obiektu wchodzącego w skład Przedsięwzięcia.

5. Wysokość płatności gotówkowej Partnera Prywatnego (Premia) na rzecz Podmiotu Publicznego, bez podatku od towarów i usług.

IV.2)Informacje administracyjne

IV.2.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:

BZP-271-038/WPG/16/KB/IB

IV.2.2)Termin składania wniosków

Data: 30.9.2016 - 12:00

IV.2.3)Języki, w których można sporządzać wnioski

polski.

 

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej

Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

VI.2)Informacje dodatkowe:

 

A. Opis Potrzeb i Wymagań (dalej: OPiW) wraz ze wzorem wniosku oraz innymi dokumentami i oświadczeniami dostępny jest na stronie internetowej Podmiotu Publicznego www.gdansk.pl oraz w jego siedzibie: Urząd Miejski w Gdańsku, Biuro Zamówień Publicznych, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80- 803 Gdańsk, pok. 125.

Osoby do kontaktu:

1) w sprawach proceduralnych:

 

Katarzyna Busz tel. +48 583236125, e-mail: katarzyna.busz@gdansk.gda.pl

2) w sprawach przedmiotu partnerstwa:

 

a) Grzegorz Kaczorowski, tel. +48 583236402, e-mail: grzegorz.kaczorowski@gdansk.gda.pl

 

b) Małgorzata Jagielska, tel. +48 583236555, e-mail: malgorzata.jagielska@gdansk.gda.pl

B. Forma składanych dokumentów:

1. Wszelkie oświadczenia i dokumenty składane w niniejszym postępowaniu, a opisane w Ogłoszeniu muszą być składane w języku polskim w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Zainteresowany Podmiot/Kandydata/Oferenta, na każdej zapisanej stronie poświadczonego dokumentu za wyjątkiem pełnomocnictwa, które należy przedstawić w formie oryginału albo notarialnie poświadczonej kopii.

2. Zaleca się, aby każda ze stron, składających się na Wniosek była ponumerowana i parafowana przez Zainteresowany Podmiot oraz aby wszystkie strony były złączone w sposób uniemożliwiający ich zdekompletowanie.

3. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez osoby upoważnione do reprezentowania Zainteresowanego Podmiotu/Kandydata/Oferenta.

C. Zainteresowany podmiot ma prawo złożyć tylko jeden Wniosek. Wnioski podmiotów, które przedłożą więcej niż jeden Wniosek nie zostaną przyjęte. Za złożenie Wniosku uważa się również dokonanie tej czynności wspólnie z innym podmiotem, w ramach grupy osób prawnych i/lub fizycznych, zainteresowanych wzięciem udziału w postępowaniu.

D. W przypadku, gdy Zainteresowany Podmiot to grupa podmiotów- osób prawnych i/lub fizycznych ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa, zaleca się ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia Umowy Partnerstwa. Pełnomocnictwo musi zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zawarcie Umowy Partnerstwa, wskazanie podmiotów ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa, ustanowienie pełnomocnika oraz zakres jego umocowania. Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich podmiotów ubiegających się wspólnie o zawarcie Umowy Partnerstwa oraz przez ustanowionego pełnomocnika. Podpisy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwych rejestrach. Pełnomocnictwo należy przedstawić w formie oryginału albo notarialnie poświadczonej kopii.

 

E. Inne oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Podmiot Publiczny i odpowiednio Zainteresowany Podmiot/Kandydat/Oferent przekazują pisemnie, faksem bądź w formie elektronicznej na adres: Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, tel. +48 583236125, fax. +48 583236529, e-mail: katarzyna.busz@gdansk.gda.pl, z zastrzeżeniem, że wniosek i oferta mogą być złożone wyłącznie w formie pisemnej.

W tytule korespondencji zaleca się powoływanie na numer referencyjny postępowania: BZP-271-038/WPG/16/KB/IB.

 

F. W przypadku konieczności udzielenia wyjaśnień dotyczących treści niniejszego Ogłoszenia, Podmiot Publiczny udzieli wyjaśnień i umieści je na swojej stronie internetowej pod adresem www.gdansk.pl, z zastrzeżeniem, że prośba o wyjaśnienie treści Ogłoszenia wpłynęła do Podmiotu Publicznego nie później niż 6 dni przed upływem terminu składania Wniosków.

G. Do udziału w negocjacjach zostaną zaproszeni wszyscy Kandydaci, którzy złożą Wnioski zgodnie z art. 13 ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

H. Negocjacje będą prowadzone w języku polskim. Wszelkie koszty wynikające z konieczności tłumaczenia ponosi Zainteresowany Podmiot /Kandydat/Oferent.

I. Negocjacje mogą dotyczyć wszystkich aspektów przedsięwzięcia, w tym aspektów technicznych, finansowych i prawnych. W wyniku przeprowadzonych negocjacji Podmiot Publiczny może, przed zaproszeniem do składania Ofert, dokonać zmiany wymagań określonych w Ogłoszeniu, uszczegóławiając swoje wymagania w Opisie Wymagań Partnerstwa (dalej: OWP). W tym zakresie Podmiot Publiczny dopuszcza zmianę liczby i rodzajów Obiektów Celu Publicznego realizowanych w ramach Przedsięwzięcia, w tym dodanie nowych, zamianę, lub zmniejszenie liczby Obiektów Celu Publicznego w stosunku do uzasadnionych potrzeb Podmiotu Publicznego i uwarunkowań technicznych, prawnych i finansowych realizacji Przedsięwzięcia, ujawnionych w toku negocjacji.

J. Wadium.

1. Oferent będzie zobowiązany wnieść wadium w wysokości 500 000 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych) przed upływem terminu złożenia Oferty. Wadium może zostać wniesione w jednej lub kilku następujących formach:

— pieniężnej (przelewem na rachunek bankowy Podmiotu Publicznego wskazany w zaproszeniu do składania Ofert),

— poręczenia bankowego,

— gwarancji bankowej,

— gwarancji ubezpieczeniowej.

— poręczeniu udzielanego przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1240.

2. Podmiot Publiczny ma możliwość zatrzymania wadium w przypadku, gdy Oferent, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą, uchyla się od zawarcia Umowy Partnerstwa, w szczególności przez niezłożenie wymaganych dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

3. Podmiot Publiczny zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:

— zawarto Umowę Partnerstwa i wniesiono zabezpieczenie Umowy Partnerstwa,

— Podmiot Publiczny odwołał postępowanie, a skargi zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.

4. Podmiot Publiczny zwraca niezwłocznie wadium:

— Kandydatowi, który wycofał Ofertę przed upływem terminu do składania Ofert,

— Kandydatowi którego Oferta została odrzucona.

5. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Podmiot Publiczny zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Oferenta.

K. Podmiot Publiczny będzie wymagał od Oferenta wniesienia- przed podpisaniem Umowy Partnerstwa- zabezpieczenia Umowy Partnerstwa, w formie określonej w Opisie Warunków Partnerstwa.

L. Warunki uznania Oferty za niespełniającą wymagań Podmiotu Publicznego, skutkujące niedopuszczeniem Oferty do oceny i porównania:

1. oferent podał w oświadczeniach i/lub dokumentach nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik postępowania.

2. treść oferty jest niezgodna z Opisem Warunków Partnerstwa.

3. oferta została złożona przez Oferenta, który nie wniósł wadium lub wniósł wadium niezgodnie z warunkami zawartymi w niniejszym Ogłoszeniu i Opisie Warunków Partnerstwa.

4. oferta zostanie złożona przez podmiot niezaproszony do składania Ofert lub nienależycie umocowany

5. złożenie Oferty stanowić będzie czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów Ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j Dz.U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z póź. zm.).

M. Okoliczności uzasadniające odwołanie postępowania:

1. nie został złożony żaden Wniosek, albo Wnioski nie zostały przyjęte;

2. wszyscy Kandydaci, których Wnioski zostały przyjęte, zrezygnują z udziału w Postępowaniu;

3. nie złożono żadnej Oferty, albo żadna ze złożonych Ofert nie została dopuszczona do oceny i porównania;

4. w Postępowaniu wpłynęła jedna Oferta, a Oferent, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą uchyla się od zawarcia Umowy Partnerstwa;

5. w Postępowaniu wpłynęła więcej niż jedna Oferta, a wszyscy kolejni Oferenci uchylają się od zawarcia Umowy;

6. w Postępowaniu wpłynęła jedna Oferta, a Oferent, którego Oferta została uznana za najkorzystniejszą nie złożył wymaganych dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w Postępowaniu lub złożone przez niego dokumenty nie potwierdzają spełniania tych warunków;

7. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie Postępowania nie leży w interesie publicznym;

8. postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiająca zawarcie ważnej Umowy Partnerstwa;

9. Rada Miasta Gdańska nie podjęła uchwał, które zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem lub regulacjami wewnętrznymi są wymagane w związku z zawarciem lub wykonaniem Umowy Partnerstwa;

10. wystąpiła zmiana okoliczności będących podstawą decyzji o wszczęciu Postępowania.

N. Partner Prywatny będzie zobowiązany do uzyskania we własnym zakresie decyzji i uzgodnień niezbędnych do realizacji przedmiotu Umowy Partnerstwa.

O. Partner Prywatny będzie zobowiązany do posiadania wymaganych ubezpieczeń w wysokości adekwatnej do zakresu realizowanego przedsięwzięcia, w całym okresie realizacji Umowy Partnerstwa. Ubezpieczenie będzie przedmiotem negocjacji.

P. Podmiot Publiczny wymaga, by prace projektowe były przeprowadzone w uzgodnieniu i zaopiniowane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

VI.3)Procedury odwoławcze

VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

 

Krajowa Izba Odwoławcza

ul. Postępu 17 a

02-676 Warszawa

Polska

E-mail: odwolania@uzp.gov.pl

Tel.: +48 224587801

Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

Faks: +48 224587800

 

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

 

Krajowa Izba Odwolawcza

Polska

Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.3.2)Składanie odwołań

VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

 

Krajowa Izba Odwoławcza

ul. Postępu 17 a

02-676 Warszawa

Polska

E-mail: odwolania@uzp.gov.pl

Tel.: +48 224587801

Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:

29.7.2016

Opis Potrzeb i Wymagań (236.27 KB)

Zmiana !! Opisu Potrzeb i Wymagań (19.97 KB)

Zmiana !! Opisu Potrzeb i Wymagań (53.78 KB)

ZMIANA !! Opisu Potrzeb i Wymagań (175.73 KB)

Załącznik Nr 1 do OPiW Wzór Wniosku o zawarcie Umowy Partnerstwa (241 KB)

Załącznik Nr 2 do OPiW Wzór pełnomocnictwa (219 KB)

Załącznik Nr 3 do OPiW Wzór oświadczenia o przedstawieniu Programu Funkcjonalno- Użytkowego (215.5 KB)

Załącznik Nr 4 do OPiW Wzór informacji o adresie Zainteresowanego Podmiotu (189 KB)

Załącznik Nr 5 do OPiW Wzór oświadczenia o zachowaniu poufności (197 KB)

Załącznik nr 6 do OPiW Harmonogram spotkań negocjacyjnych - OBOWIĄZUJĄCY (340.87 KB)

Załącznik Nr 6 do OPiW Harmonogram spotkań negocjacyjnych (340.87 KB)

Załącznik Nr 7 do OPiW Mapa Obszaru inwestycji - OBOWIAZUJĄCY (865.05 KB)

Załącznik Nr 7 do OPiW Mapa Obszaru inwestycji (865.92 KB)

Załącznik Nr 8 do OPiW Wykaz Nieruchomości- OBOWIĄZUJĄCY (146.54 KB)

Załącznik Nr 8 do OPiW Wykaz Nieruchomości (143.37 KB)

Załącznik nr 9 do OPiW Kopia mapy zasadniczej do celów informacyjnych - OBOWIĄZUJĄCY (28.73 MB)

Załącznik Nr 9 do OPiW Kopia mapy zasadniczej do celów informacyjnych (23.13 MB)

Załącznik Nr 10 do OPiW Mapa własnościowa (180.66 KB)

Załącznik nr 11 do OPiW MPZP- uzupełnienie (2 MB)

Załącznik Nr 11 do OPiW MPZP (5.81 MB)

Załącznik Nr 11 do OPiW MPZP cd. (7.75 MB)

Załącznik Nr 11 do OPiW MPZP cd. (10.38 MB)

Załącznik Nr 11 do OPiW MPZP cd. (41.84 MB)

Załącznik Nr 12 do OPiW Plan historyczny Buhse (3.36 MB)

Załącznik Nr 13 do OPiW Plan historyczny Gelände-Plan (7.49 MB)

Załącznik Nr 14 do OPiW Inwentaryzacja zieleni (6.24 MB)

Załącznik Nr 15 do OPiW Lista obiektów Celu Publicznego- OBOWIĄZUJĄCY (821.23 KB)

Załącznik Nr 15 do OPiW Lista obiektów Celu Publicznego (821.65 KB)

Załącznik Nr 16 do OPiW Zakres PFU i Koncepcji Programowo- Przestrzennej (3.92 MB)

Załącznik Nr 17 do OPiW Opinia Miejskiego Konserwatora Zabytków (400.63 KB)

Załącznik Nr 18 do OPiW Opracowanie Biura Rozwoju Gdańska „Lokalne Przestrzenie Publiczne dla Dolnego Miasta w Gdańsku” (6.22 MB)

Załącznik Nr 19 do OPiW Wstępna tabela ryzyk (227.23 KB)

Pytania, odpowiedzi, zmiana ogłoszenia z dnia 30.08.2016 r. (521.18 KB)

ogloszenie o zmianie ogloszenia (272.77 KB)

Pytanie i odpowiedź z dnia 07.09.2016 r. (202.94 KB)

Pytania, odpowiedzi z dnia 15.09.2016 r. ZMIANA TERMINU!! (1.03 MB)

{id78987}

Pytania i odpowiedzi z dnia 16.09.2016 r. (2.54 MB)

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia (26.08 KB)

Pytania i odpowiedzi z dnia 26.09.2016 r. (436.86 KB)

Pytania i odpowiedzi z dnia 12.10.2016 r. ZMIANA OPiW (721.68 KB)

Pytania i odpowiedzi z dnia 24.10.2016 r. Zimana terminu skł.wniosków!! (505.23 KB)

Zał. Nr 6 Harmonogram spotkań negocjacyjnych OBOWIAZUJĄCY (24.10.2016) (341.48 KB)

Zał. Nr 8 Wykaz Nieruchomości (wersja edytowalna) (72 KB)

ogłoszenie o zmianie ogłoszenia 26.10.2016 r. (60.67 KB)

pytania i odpowiedzi z dnia 08.11.2016 r. (1.51 MB)

{id81426}

Informacja o złożonych wnioskach (268.08 KB)

informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej (492.09 KB)
Ogłoszenie o udzieleniu koncesji (104.1 KB)