„SYSTEM OCEN PRACOWNIKÓW - SOP”
I. NAZWA INSTYTUCJI I ADRES:
Gmina Miasta Gdańska
Urząd Miejski w Gdańsku
Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk,
tel. 58 32 36 186
fax: 58 32 36 529
(zwana dalej Zapraszającym),
Osoby wyznaczone do kontaktów:
Wioletta Kulkowska-Myszke , tel. 58 32 36 186, fax: 58 32 36 529,
e-mail: wioletta.kulkowska-myszke@gdansk.gda.pl,
Rafał Bień, tel. 58 768 82 52
e-mail: rafal.bien@gdansk.gda.pl
II. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU DIALOGU TECHNICZNEGO i warunków klasyfikacji:
Niniejsze ogłoszenie zawiera zaproszenie do udziału w dialogu technicznym, poprzedzającym wszczęcie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
1. Celem dialogu technicznego jest uzyskanie przez Zapraszającego, w związku z planowanym przeprowadzeniem postępowania, doradztwa oraz informacji w zakresie niezbędnym do efektywnego:
a) przygotowania opisu przedmiotu zamówienia,
b) sporządzenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia („SIWZ”), w szczególności:
- uzyskania przez Zapraszającego informacji na temat najnowszych, najnowocześniejszych i optymalnych rozwiązań dotyczących przedmiotu dialogu technicznego,
- umożliwienia Zapraszającemu ustalenia, innych obok ceny, zróżnicowanych kryteriów oceny ofert złożonych w Postępowaniu, takich jak jakość, funkcjonalność, czas wykonania zamówienia, parametry techniczne, zastosowanie najlepszych dostępnych technologii oraz metodologii,
- uzyskanie przez Zapraszającego informacji na temat możliwości współpracy oferowanych przez rynek IT,
c) określenia warunków umowy,
d) określenia innych elementów przyszłego zamówienia w zakresie SIWZ i opisu przedmiotu zamówienia.
e) określenia szacowanej wartości zamówienia
2. W dialogu technicznym mogą wziąć udział podmioty, które spełnią następujące warunki:
a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym, a jeśli okres prowadzenia działalności przez podmiot jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zamówienie (projekt) odpowiadający swoim rodzajem przedmiotowi dialogu technicznego, polegających na budowie i wdrożeniu bądź dostawie i wdrożeniu systemu wspierającego procesy związane z „miękkimi” HRami. Wstępne założenia zostały opisane w dokumencie „SOP - specyfikacja wymagań.pdf” stanowiącym Załącznik nr 1,
b) oświadczą o zachowaniu poufności, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia o dialogu technicznym,
c) prześlą prawidłowo wypełniony i podpisany Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym wraz z załącznikami w terminie i w sposób określony w niniejszym ogłoszeniu.
3. Do uczestnictwa w dialogu technicznym zostanie zaproszonych nie więcej niż 7 (siedmiu) uczestników, którzy w odpowiedzi na niniejsze Ogłoszenie złożą w określonym terminie komplet wymaganych dokumentów, w tym prawidłowo wypełniony Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym i spełnią warunki określone przez Zapraszającego w niniejszym Ogłoszeniu.
4. Jeżeli liczba podmiotów zainteresowanych udziałem w dialogu technicznym, które spełniają warunki udziału w dialogu technicznym będzie większa niż 7 (siedem), Zapraszający zaprosi do dialogu technicznego podmioty, które zrealizowały największą liczbę zamówień (projektów). Za każde dodatkowe zamówienie - wykazane ponad określony w punkcie 2 lit a), spełniające warunek, zainteresowany podmiot otrzyma 1 punkt.
5. W przypadku, gdy dwóch lub więcej Uczestników zrealizuje taką samą liczbę zamówień (projektów) odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi dialogu technicznego, decydujące znaczenie dla kwalifikacji (zaproszenia do udziału w dialogu), będzie miała łączna wartość wszystkich zamówień, za które zostaną przyznane punkty.
6. W przypadku, gdy Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu technicznym składany jest wspólnie przez podmioty, ocena warunków, o których mowa w niniejszym rozdziale, dokonywana będzie łącznie.
Opis potrzeb i wymagań Zapraszającego określony w sposób umożliwiający przygotowanie się wykonawców w udziale w dialogu jest załącznik nr 1.
III. ZASADY DOTYCZĄCE PROWADZONEGO DIALOGU TECHNICZNEGO:
- Podstawa prawna postepowania
Niniejsze postępowanie prowadzone jest w formie dialogu technicznego, o którym mowa w art.31a ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Cel postepowania
Celem prowadzonego dialogu technicznego jest pozyskanie przez Zapraszającego informacji, które mogą być wykorzystane przy przygotowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia oraz kryteriów oceny ofert z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.
- Zasady prowadzenie postepowania
Dialog techniczny jest prowadzony w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz na równi traktujący potencjalnych podmiotów w nim uczestniczących. Dialog będzie prowadzony do momentu, gdy Zapraszający będzie w stanie określić, na podstawie uzyskanych od uczestników dialogu technicznego informacji dotyczących przedmiotu zamówienia oraz kryteriów oceny ofert w zakresie wystarczającym dla wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Przystąpienie Uczestnika/Podmiotu do dialogu technicznego jest równoznaczne z udzieleniem bezwarunkowej zgody na wykorzystanie przekazywanych informacji oraz utworów stanowiących przedmiot praw autorskich na potrzeby przygotowania i realizacji Projektu. Jest zezwoleniem na rozporządzanie i korzystnie z opracowań tych utworów, jak również stanowi zapewnienie ze strony Uczestnika dialogu technicznego, że wykorzystanie utworu przez Zapraszającego nie będzie naruszało praw osób trzecich.
Podmioty przystępujące do dialogu technicznego automatycznie udzielają zgodę na wykorzystanie przez Zapraszającego przekazanych informacji w treści przyszłej specyfikacji istotnych warunków zamówienia i innych dokumentów wynikających z procedur udzielania zamówień publicznych. W przypadku udostępnienia dokumentów zawierających tajemnicę handlową, w każdym przypadku udostępniający powinien wnieść zastrzeżenie dotyczące niejawności danych.
Czynności związane z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem dialogu technicznego wykonują osoby zapewniające bezstronność i obiektywizm.
Dialog techniczny prowadzony będzie oddzielenie z każdym z Uczestników zainteresowanych udziałem w dialogu, w terminach określonych przez Zapraszającego.
O proponowanym terminie spotkania każdy zainteresowany poinformowany będzie w formie elektronicznej lub faksem – na adres wskazany we wniosku.
Termin spotkania może zostać przesunięty jedynie po wyrażeniu zgody przez obie strony, z zastrzeżeniem że wyznaczenie nowego terminu nie spowoduje znaczącego wydłużenia procedury związanej z przeprowadzeniem dialogu.
Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje oraz odpowiedzi na pytania mogą być przekazywane pomiędzy Zapraszającym a Uczestnikami dialogu w formie innej niż pisemna każda ze stron na żądanie drugiej, niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Dialog techniczny jest prowadzony w języku polskim w formie pisemnej
i ustnej. Do dokumentów przedstawianych w językach obcych powinno być załączone tłumaczenie na język polski.
Zapraszający przeprowadza weryfikację pod względem formalnym złożonych wniosków. Zapraszający zaprosi wybranych Uczestników dialogu i przekaże informacje na temat terminu i miejsca spotkania. Wnioski złożone po terminie składania wniosków nie będą rozpatrywane.
O zakończeniu Dialogu technicznego Zapraszający niezwłocznie poinformuje uczestniczące w nim podmioty.
Od decyzji Zapraszającego w toku dialogu, nie przysługują Uczestnikom dialogu żadne środki odwoławcze.
Za udział w dialogu technicznym podmioty w nim uczestniczące nie otrzymują wynagrodzenia. Zapraszający nie pokrywa żadnych kosztów poniesionych przez uczestników związanych z udziałem w dialogu.
- Wskazanie miejsca i terminu składania wniosków o dopuszczenie do dialogu technicznego.
Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu technicznym są proszone o zgłoszenie tego zamiaru wraz z podaniem wszystkich informacji znajdujących się we wniosku stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia.
Zapraszający przyjmuje zgłoszenia dokonane w następujących formach:
a) elektronicznej na adres: wioletta.kulkowska-myszke@gdansk.gda.pl
b) faksem na nr: 58 32 36 529
c) pocztą na adres: Urząd Miejski w Gdańsku, Biuro Zamówień Publicznych, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk
Termin składania wniosków: 31.10.2018 r.
Dialog techniczny prowadzony jest w siedzibie Zapraszającego z poszczególnymi podmiotami z osobna.
IV. UWAGI KOŃCOWE
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi zaproszenia do złożenia oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani nie jest ogłoszeniem o zamówieniu
w rozumieniu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności nie stanowi postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego. Niniejsze ogłoszenie nie jest również ogłoszeniem postępowania na wybór partnera prywatnego w rozumieniu ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym lub umowy koncesji na roboty budowlane lub usługi.
Udział w dialogu technicznym nie jest warunkiem ubiegania się w przyszłości o jakiekolwiek zamówienie publiczne.