Urząd Miejski w Gdańsku
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Herb Miasta Gdańska
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu:
tel: +48 58 52 44 500,
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP:
/UMGDA/SkrytkaESP

Radca prawny w Gdańskim Centrum Usług Wspólnych

Gdańskie Centrum Usług Wspólnych ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy

radca prawny w Zespole Radców Prawnych – 1 etat

Oferta nr 28/24 z dnia 13.09.2024 r.

Zakres obowiązków:

  • zapewnienie udzielania porad prawnych i konsultacji prawnych, a także sporządzanie opinii prawnych w zakresie działalności GCUW
  • zapewnienie doradztwa w zakresie wszczynanych i toczących się postępowań sądowych przed organami egzekucyjnymi i administracyjnymi
  • zapewnienie występowania w charakterze pełnomocnika przed sądami, urzędami, organami administracji i instytucjami
  • zapewnienie opiniowania pod względem formalno-prawnym projektów umów i porozumień
  • zapewnienie doradztwa i reprezentowania Dyrektora GCUW w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • zapewnienie przygotowania projektów porozumień, ugód, decyzji, postanowień, odwołań, skarg, pełnomocnictw i innych pism
  • zapewnienie udziału Radcy Prawnego w spotkaniach w sprawach wymagających obecności radcy prawnego, na wniosek GCUW
  • obsługa prawna Dyrektorów jednostek obsługiwanych przez GCUW
  • zapewnienie udziału Radcy Prawnego w przygotowaniu i negocjowaniu przez GCUW projektów umów o skomplikowanym charakterze prawnym lub mogących spowodować powstanie poważnych zobowiązań finansowych.

Nasze wymagania:

  • wykształcenie magisterskie (prawo)
  • udokumentowane co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zawodu radcy prawnego, w tym w strukturach administracji samorządowej podstawie umowy o pracę
  • posiadanie uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego  - wpis na listę radców prawnych i złożone ślubowanie,
  • pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych
  • brak prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • nieposzlakowana opinia.

Wymagania dodatkowe:

  • biegła znajomość przepisów ustawy prawo zamówień publicznych i aktualnego orzecznictwa KIO
  • biegła znajomość przepisów prawa w szczególności z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego, prawa pracy, prawa oświatowego, Karty Nauczyciela, ustawy o finansach publicznych, o finansowaniu zadań oświatowych, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych
  • bardzo dobra umiejętność obsługi programów komputerowych
  • predyspozycje: samodzielność, komunikatywność, kreatywność, skrupulatność, bezstronność, kultura osobista, umiejętność zarządzania czasem pracy,  umiejętność radzenia sobie ze stresem  i umiejętność pracy w zespole
  • zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy 40 godzin tygodniowo. Czas pracy radcy prawnego w siedzibie GCUW nie może być krótszy niż dwie piąte czasu pracy ustalonego w zawartej z radcą prawnym umowie.

Co oferujemy?

  • umowa o pracę
  • stabilne zatrudnienie
  • wynagrodzenie zgodnie z Regulaminem Wynagradzania obowiązującym w GCUW
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne, 13-ta pensja
  • dodatek stażowy
  • programy wsparcia dobrostanu psychicznego pracownika
  • pakiet świadczeń socjalnych (m.in. karta FitProfit, dopłaty do wypoczynku)
  • program dobrowolnego ubezpieczenia na życie
  • program Pracowniczych Planów Kapitałowych
  • przewidywalny termin zatrudnienia: październik / listopad 2024 r.

Wymagane dokumenty (w języku polskim):

Informacje dodatkowe:

Osoby zainteresowane mogą składać dokumenty do 27 września 2024 r.:

  • drogą pocztową,
  • osobiście w kancelarii Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych, gen. J. Hallera 16/18, 80-426 Gdańsk w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Oferta pracy Radca Prawny”
  • drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@gcuw.edu.gdansk.pl
  • poprzez system rekrutacyjny link:
GCUW - aplikuj online

Decyduje data wpływu do GCUW. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Dokumenty potwierdzające staż pracy lub kompetencje nabyte w trakcie pracy lub nauki za granicą muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Dokumenty potwierdzające staż pracy winny jednoznacznie wskazywać okres zatrudnienia oraz charakter stosunku prawnego, na podstawie którego świadczona była praca za granicą.

W przypadku dostarczenia danych osobowych innych niż wymagane w ogłoszeniu oraz niezałączenia oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie tych danych osobowych, będą one komisyjnie zniszczone. Osoby ubiegające się o zatrudnienie mają prawo do dostępu do podanych dobrowolnie swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

GCUW zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji. Osoby, które nie spełniają wymagań formalnych, nie będą informowane.

Informacja o wyniku naboru stanowi informację publiczną w myśl ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.2022.902 t.j. z dnia 2022.04.27).

Kandydat, który zamierza skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych jest zobowiązany do złożenia wraz z dokumentami kopii dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w GCUW w 2023 r., w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, kształtuje się na poziomie 8%.