Przejdź do nowej wersji serwisu

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska Urząd Miejski w Gdańsku

Na Open?er Festiwal autobusem z Gdańska

Od 4 do 6 lipca 2008 na trasie Gdańsk Dworzec PKP ? Gdynia Babie Doły (ul. Zielona) kursować będzie specjalny, niskopodłogowy autobus. To propozycja dla tych, którzy wybierają się na tegoroczny Open?er Festival. Przejazd autobusem jest bezpłatny, jedyny warunek to posiadanie biletu na festiwal.

Autobus będzie łatwo rozpoznawalny: przód i tył pojazdu został oklejony na zielono, czyli w barwy Open?er Festival, a na bokach autobusu znalazł się napis ?Gdańsk - Europejska Stolica Kultury  2016 - kandydat?.

Autobus kursować będzie co dwie godziny z przystanku ?Dworzec Główny? (przy Kinie Krewetka). Pierwszy kurs o godz. 14.00. Ostatni o 2.00. Na trasie Gdańsk-Gdynia autobus nie zatrzymuje się. Linia kursować będzie wahadłowo. Ostatni autobus z Babich Dołów do Gdańska odjedzie o godz. 4.00. W drodze powrotnej przewidziano dwa przystanki dla wysiadających: ?Oliwa Pętla? oraz ?Wrzeszcz? (przy Manhattanie).

Po festiwalu autobusy z napisem ?Gdańsk - Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat? zobaczyć będzie można na ulicach Gdańska.

Uruchomienie bezpłatnego autobusu stało się możliwe dzięki Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku, ZTM i ZKM.

 

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe

metryczka publikacji