BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku Herb Gdańska

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza: ePUAP
/UMGDA/SkrytkaESP


23 września 2019 r. bezpłatne seminaria organizowane przez Państwową Inspekcję Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Cele kampanii realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych  Pracuję i zatrudniam legalnie, a także kampanii Masz wybór to tylko część  tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Odbędzie się on w całym kraju pomiędzy 23 a 27 września 2019 r.

Na przedsiębiorców z Gdańska czekają ciekawe, bezpłatne seminaria. Zapraszamy na nie 23 września 2019 r. do Inspektoratu ZUS Gdańsk Wrzeszcz przy ul. Tuwima 9. O godzinie 9.00 rozpocznie się seminarium Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia. Będzie ono poświęcone m.in. rodzajom świadczeń w zależności od formy zatrudnienia i ubezpieczenia czy też prawu do świadczeń w przypadku korzystania z ulg w opłacaniu składek. Na seminarium Zatrudniam legalnie – współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacaniu świadczeń krótkoterminowych zapraszamy na 10.45. Będziemy w jego ramach informować m.in. o tym, na co zwrócić uwagę przy naliczaniu świadczeń jak również na kwestie uprawnień do kontrolowania zwolnień lekarskich. Natomiast o godzinie 12.30 przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy poprowadzi wykład pt "Pracuję legalnie".

Zapisy przyjmujemy pod adresem e-mail: katarzyna.jurkiewicz@zus.pl (w treści wiadomości prosimy o wskazanie wybranego seminarium, imię i nazwisko oraz numer telefonu lub e-mail). Liczba miejsc na seminariach jest ograniczona.

Dla naszych gości przygotowaliśmy także publikacje: 15 lat UE. Bez granic dla ubezpieczonych, Legalność zatrudnienia. Poradnik dla pracodawców i pracowników, Przedsiębiorco! Korzystasz z outsourcingu pracowniczego?, Jesteś płatnikiem składek? Kiedy będziesz zwolniony z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych? Poradnik dla płatnika składek,  Skracamy? Tak z 50 do 10 okres przechowywania akt pracowniczych.

 

metryczka publikacji