Artystko! Artysto! Zgłoś się po stypendium

Rusza drugi nabór na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska 

baner-stypendia
 

Miasto Gdańsk postanowiło przeznaczyć dodatkowe środki na wsparcie artystów i artystek.  W drugiej puli stypendialnej znalazło się 400 000 zł dla twórców, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu z powodu pandemii. W pierwszej puli Miasto przeznaczyło na ten cel 715 000 zł, jednak środki zostały szybko wyczerpane. Od maja do tej pory przyznano 90 stypendiów na dofinansowanie działań w ramach pomocy w czasie pandemii.  

Stypendium przyznawane jest na pracę twórczą dla gdańskich artystów i artystek. Transza wynosi 2 600 zł brutto i wypłacana jest w cyklu miesięcznym, a planowane działania muszą zakończyć się w bieżącym roku. Ostatnie posiedzenie komisji stypendialnej planowane jest na 10 września, do tego czasu należy dostarczyć wnioski.

Ze względu na ograniczone możliwości realizacji projektów w konkursie na działania i wydarzenia kulturalne dla organizacji pozarządowych zadecydowano o nieogłaszaniu drugiego naboru wniosków grantowych i przesunięcie części środków na stypendia kulturalne. 
Dobrą informacją dla NGO-sów jest zwiększenie środków na małe granty. Do wykorzystania jest dodatkowe 300 000 zł, dzięki temu organizacje pozarządowe będą mogły realizować mniejsze przedsięwzięcia, również online.  

Ważna informacja: o stypendium nie mogą się ubiegać osoby, które otrzymały stypendium z pierwszej puli stypendialnej. 

 

Regulamin-przyznawania-Stypendium-Kulturalnego-Miasta-Gdanska-8700 (20.38 KB)

Wniosek-o-przyznawanie-Stypendium-Kulturalnego-Miasta-Gdanska (20.2 KB)

Uchwala_RMG (13.86 KB)

 

Informacji twórcom na temat stypendium udzielają pracowniczki Biura Prezydenta ds. Kultury: 

Ewa Rogaczewska, Główny Specjalista - 58 323 65 56 ewa.rogaczewska@gdansk.gda.pl 

Elżbieta Czekaj, Inspektor - 58 323 61 23 elzbieta.czekaj@gdansk.gda.pl 

 

 

Metryczka publikacji