BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku


Samorządowcy z Gruzji u Przewodniczącego RMG

Gruzini w Nowym Ratuszu

W poniedziałek 18 kwietnia 2016 r. przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek spotkał się z delegacją samorządowców i polityków z Gruzji.
Gruzińska delegacja składała się z radnych, burmistrzów (merów) oraz starostów miast: Gori, Kutaisi, Marneuli, Kareli  i Kaspi.

Lokalnych polityków  gruzińskich interesowały nasze  gdańskie rozwiązania dotyczące inkubatorów przedsiębiorczości,  praktycznych zależności wynikających z trójstopniowego podziału samorządu terytorialnego na: gminny, powiatowy i wojewódzki oraz możliwości wykorzystywania środków unijnych - mówił Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

 W dalszym programie wizyty (w dniach 17-23 kwietnia) zaplanowano m.in. spotkanie z Agencją Rozwoju Pomorza i Inkubatorami Przedsiębiorczości na Pomorzu. Goście spotkają się też z przedstawicielami Związku Gmin Pomorskich, Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz władzami starostwa kartuskiego, Starogardu Gdańskiego oraz Marszałkiem Województwa Pomorskiego.  

  

Jak dodaje Wioletta Dymarska, z referatu międzynarodowej współpracy międzyregionalnej i unii europejskiej w Departamencie Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - to już kolejny etap współpracy.  Obecna wizyta studyjna była efektem współpracy zapoczątkowanej w  grudniu 2014 roku z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego i Ambasady  RP w Tbilisi, jako projekt pomocy dla samorządów z Gruzji. Pierwszym etapem był przyjazd przedstawicieli samorządów Gruzji na Pomorze w listopadzie 2015 r. Następstwem tej wizyty było uczestnictwo delegacji z Pomorza w lutym 2016 r. w Forum w Gori, tematem którego była rola samorządu w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

            Zarówno podczas spotkań na Pomorzu jak i w Gruzji partnerzy gruzińscy wykazywali ogromne zaangażowanie tematyką spotkań i bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkim dyskusjach.

W spotkaniu z przewodniczącym Bogdanem Oleszkiem udział wzięli:

Merab   Tophischvili  -    Starosta Marneuli                    

Nabi     Abdulaev      -    Przewodniczący Rady Miasta Marneuli             

Gocha  Gochitashvili   -  Starosta Kaspi            

Zurab   Jirkvelishvili   -   Mer Miasta Gori                       

Zurab   Rosebashvili  -   Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gori            

ShalvaTlashadze       -   Doradca Mera Gori                  

Vladimer  Nakashidze  -  Dyrektor Departamentu Infrastruktury Lokalowej Kutaisi            

Zaza     Mezvrishvili  -     Radny Rady Miasta Gori                      

Vasil     Bakradze      -    Departament Kultury i Sportu Kareli                

Tamar   Mzhavanadze -   Starostwo Marneuli       

Sofia Rezrichenko       - Tłumacz.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

           

 metryczka publikacji