BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku


Rada Miasta Gdańska nagradza uczniów za czytanie

16 maja br. Rada Miasta Gdańska wraz z Pałacem Młodzieży zorganizowała festyn podsumowujący Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To już tradycja, że każdego roku w połowie maja rozstrzygane są konkursy zorganizowane dla uczniów gdańskich szkół mające na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

W bieżącym roku przeprowadzone były konkursy na najlepszego czytelnika wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz konkurs  „Najlepiej Czytająca Szkoła”. Pałac Młodzieży ogłosił także konkurs na „Gdańskiego Mistrza Kaligrafii”, aby zwrócić uwagę na problem zanikającej wśród młodzieży umiejętności pięknego pisania, oraz miejski konkurs plastyczny „Legendy Gdańskie Jerzego Sampa”.

Laureaci dostali nagrody książkowe ufundowane przez Miasto Gdańsk i Radę Miasta Gdańska. Mistrzyni pięknego pisania otrzymała, jak przystało na taki konkurs, wieczne pióro.

 - Istnieje powszechna opinia, że z czytelnictwem wśród młodzieży nie jest najlepiej, ale po ilości zgłoszeń do konkursów czytelniczych i  waszej, licznej tu obecności widać, że nie jest tak źle! – tymi słowami przywitał uczestników festynu Bogdan Oleszek Przewodniczący Rady Miasta Gdańska - Wielu z Was wygrało rankingi czytelnictwa, biblioteki szkolne chwalą się coraz większa ilością przeczytanych przez uczniów książek. Wierzę, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej.

Bogdan Oleszek i Agieszka Owczarczak

- Spotykamy się dziś, by wspólnie z wami szerzyć modę na czytanie i aby zachęcać tych, którzy czytania jeszcze nie polubili, żeby sięgnęli do książek.   Czytanie rozwija i pobudza wyobraźnię, uczy myślenia i pięknego wysławiania się – zachęcała do czytania Agnieszka Owczarczak Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Dzieci przyszły w strojach bohaterów książek, mogli oglądać wspaniałe występy grup tanecznych i wokalnych z Pałacu Młodzieży, bawić się przy stanowiskach plastycznych, oglądać wystawę prac ilustrujących „Legendy Gdańskie” prof. Jerzego Sampa. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie bajecznie, słonecznie, kolorowo i wesoło.

Pałac Młodzieży

Wioletta Krewniak / Biuro Rady Miasta Gdańska

metryczka publikacji