BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska

Urząd Miejski w Gdańsku

Urząd Miejski w Gdańsku Herb Gdańska

ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
Informacja/Gdańskie Centrum Kontaktu: +48 58 52 44 500
fax: +48 58 302 39 41,
e-mail: umg@gdansk.gda.pl
elek. skrzynka podawcza: ePUAP
/UMGDA/SkrytkaESP

Przed nami wybory na IV Kadencję Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. Procedury wyborcze rozpoczęły się 26 października i potrwają do grudnia br.  Rada składać się  będzie z 34 przedstawicieli klas siódmych szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.  Radni wybierani są na wzór rady miejskiej w 6 okręgach wyborczych. Spotykają się raz w miesiącu na sesji, gdzie podejmują uchwały w sprawach dotyczących młodzieży gdańskiej. Nie są to przepisy prawodawcze, ale mają charakter doradczy dla Rady Miasta Gdańska.

Oprócz tego radni podejmują szereg działań integrujących i wspierających środowisko uczniowskie w Gdańsku. W minionej kadencji wspólnie z Europejskim Centrum Solidarności i Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowali trzy Konferencje Samorządów Uczniowskich, aby wymieniać się doświadczeniami, wysłuchać głosu specjalistów i wypracować wspólnie lepszy model działania samorządów szkolnych. Prowadzili konkurs międzyszkolny „Najaktywniejsza Szkoła Miesiąca”, wsparli organizację Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska oraz podejmowali liczne działania wolontariackie.

porzadek 16.10dj

Mamy nadzieję, że nowo wybrani radni ze świeżymi pomysłami i zaangażowaniem podejmą pracę na rzecz młodzieży szkolnej w Gdańsku.

metryczka publikacji