BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska - Urząd Miejski w Gdańsku


Wręczenie nagród w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym

Wręczenie nagród w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym


14 stycznia 2015r. o godz. 17:00 w Sali Obrad Nowego Ratusza odbyło się oficjalne wręczenie nagród w „Sylwestrowym konkursie butelkowym z Radą Miasta Gdańska”. Nagrody wręczali Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska i Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.

Konkurs polegał na ekologicznej zabawie. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło (od 31 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015) wrzucić do oznakowanych, zielonych pojemników, rozstawionych na Targu Węglowym, szklane butelki po napojach, którymi Gdańszczanie witali Nowy Rok. Oczywiście, w każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu.

Gdańszczan uczestniczących w ekologicznej zabawie  powitał Bogdan Oleszek.

Cieszy nas, że Państwo tak chętnie i licznie wzięli udział w konkursie i co ważniejsze, że  Sylwestra w Gdańsku spędzili nie tylko w szampańskich humorach, ale i ekologicznie.  Przypomniał, że Zakład Utylizacyjny zebrał do pojemników ustawionych specjalnie na tą okazję 750 kg szkła, co daje w przybliżeniu około 4 000 butelek.

W konkursie zorganizowanym po raz ósmy nagrody zdobyło 12 uczestników.
Laureaci otrzymali m.in. sprzęt multimedialny tablety, smattfony, odtwarzacz blu-rayi bony na sprzęt sportowy. Nagrodę główną - miejski rower - odebrał Pan Józef Pellowski z Gdańska.

Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańska

metryczka publikacji