BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska - Urząd Miejski w Gdańsku


Rada Miasta Gdańska promuje czytanie wśród młodzieży

Rada Miasta Gdańska wraz z Pałacem Młodzieży serdecznie zaprasza Państwa na festyn z okazji  Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Impreza odbędzie się 16 maja br. Podczas dwugodzinnej zabawy od 10.00 do 12.00 – na dziedzińcu Nowego Ratusza przy ulicy Wały Jagiellońskie 1 - rozstrzygnięte zostaną także organizowane z tej okazji konkursy. Poznamy najlepiej czytające szkoły w Gdańsku oraz najlepszych czytelników ze szkół gimnazjalnych i podstawowych, mistrza kaligrafii i autora najpiękniejszej ilustracji do gdańskich legend zebranych i opracowanych przez prof. Jerzego Sampa.

W XI edycji festynu wątkiem przewodnim zabawy są legendy i podania gdańskie, a dziedziniec Rady Miasta Gdańska zamieni się w malowniczą scenerię opowieści i baśni, gdyż zachęcamy uczniów do przebierania się w kostiumy ulubionych bohaterów książek, najpiękniej przebrana szkoła zostanie doceniona i otrzyma nagrody!  

To będzie dzień pełen atrakcji, na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie będą mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych, malowaniu kredą, lepieniu z gliny i malowaniu twarzy.

Na wszystkich czekają też konkursy z nagrodami, zabawy animacyjne oraz występy wokalne i taneczne na głównej scenie.

Poniżej regulaminy konkursów i karty zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Najlepszy Czytelnik (48.14 KB)

Najlepiej Czytająca Szkoła (68.5 KB)

Gdański Mistrz Kaligrafii (84.5 KB)

Konkurs plastyczny "Legendy Gdańskie Jerzego Sampa" (80.5 KB)
Wioletta Krewniak / Biuro Rady Miasta Gdańska

 

metryczka publikacji