A A A

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Gmina Miasta Gdańska - Urząd Miejski w Gdańsku

Patronat Prezydenta Gdańska

Koncert za niejeden uśmiech
Już 4 czerwca niezwykły Leszek Możdżer zagra dla osieroconych dzieci. Zapraszamy na charytatywny koncert „Podaruj dzieciom uśmiech”.
Data: 4 czerwca 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, Klub Stary Maneż (ul. Słowackiego 23)Organizator: Fundacja Hospicyjna
Biało-Zielony Dzień Dziecka
Celem imprezy jest integracja i wspólna zabawa dzieci z dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz i nie tylko.
Data: 4 czerwca 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, ul. Stefana Czarnieckiego 2 (teren SP 17)Organizator: Lechia Gdańska SA oraz Szkoła Podstawowa nr 17
Dni Elektryki 2016
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, przy współudziale Politechniki Gdańskiej ma przyjemność zaprosić na 41. Gdańskie Dni Elektryki w dniach 27-29 października 2016 r.
Data: 27 - 29 października 2016 r.

Miejsce: Politechnika Gdańska; ul. Narutowicza 11/12Organizator: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk
Inkubator Talentów Biotechnologicznych Edycja II
Cykl zajęć laboratoryjnych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie, poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, obejmujących zagadnienia z dziedziny nauk LifeScience, mają szansę sprawdzenia się w pracy laboratoryjnej oraz odkrycia w sobie talentu do nauk ścisłych.
Data: 14 - 28 maja 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, Labolatorium EduLAB Park Naukowo-Technologiczny ul. Trzy Lipy 3 (Budynek A)Organizator: Biovento Sp. z o.o.
Przenikanie się kultur: Polska i Litwa
Przenikanie się kultur Polska - Litwa to projekt dający szansę na wzbogacenie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i próba odszukania źródeł tożsamości gdańskiej w zetknięciu z kulturą polską i litewską.
Data: 18 - 19 maja 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, Biblioteka Główna UG ul. Wita Stwosza 53 (sala nr 30); Wydział Historyczny UG ul. Wita Stwosza 55 (aula)Organizator: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział Pomorski oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
Gdańska Wiosna Chóralna
Cykl trzech koncertów odnawiający tradycję śpiewy wielogłosowego.
Data: 17 kwietnia 2016 r.; 8 maja 2016 r.; 11 czerwca 2016 r.

Miejsce: Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Gomółki 11); Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Łąkowa 34A); Kościół pw. Bożego Ciała (ul. Piecewska 9)Organizator: Fundacja Nova Arte
Koncerty organowe z cyklu "Bliżej Bacha"
Cykle koncertów "Bliżej Bacha" na stałe wpisane są w kalendarz kulturalny Gdańska - organowej stolicy w Polsce Północnej.
Data: 9 i 26 kwietnia; 10,17,24 i 31 maja; 7 czerwca

Miejsce: Bazylika św. Mikołaja (ul. Świętojańska 72)Organizator: Pomorskie Stowarzyszenie "MUSICA SACRA"
Amatorska Liga Siatkówki Rodziców
ALSR czyli Amatorska Liga Siatkówki Rodziców, to inicjatywa oddolna rodziców uczniów jednej ze szkół podstawowych z Gdańska.
Data: marzec - czerwiec 2016 r.

Miejsce: Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku; ul. Azaliowej 18, GdańskOrganizator: Grupa rodziców uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, skupionych wokół inicjatywy Rodzice na Sali.
Akcja pn.:"Pochwal się swoją szkołą"
Celem akcji jest rozbudzenie wśród uczniów i rodziców poczucia odpowiedzialności za wspólnotę szkolną
Data: 2 listopada 2015 - 31 maja 2016

Miejsce: Miasto Gdańsk Organizator: Stowarzyszenie Forum Aktywnych Rodziców
XI Miejski Konkurs „MOJA POMORSKA RODZINA”
Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza uczniów gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących na XI edycję Miejskiego Konkursu „Moja Pomorska Rodzina”. Współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Gdańsk oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogicznego.
Data: 20.10.2015 - 02.06.2016 r.

Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum nr 1; Gdańśk ul. Wilka-Krzyżanowskiego 6Organizator: Zszeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdańsku
Z książką na start
Czy wiesz jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie książek dziecku, z dzieckiem i przez dziecko? Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości zapoznaj się z projektem "Z książką na start".
Data: 2 kwietnia 2016 r.

Miejsce: GCH Manhattan, al. Grunwaldzka 82 (II piętro); GdańskOrganizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Fundacja Metropolia Dzieci
Gdańsk jest miastem bez elektrośmieci!
„Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski pomysł naszej organizacji na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.
Data: 2016

Miejsce: Parking przed sklepem Auchan; ul. Szczęśliwa 3 (punkt czynny w każdą 4-tą sobotę miesiąca w godzinach 10:00 - 15:00)Organizator: ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.